• facebook
 • rss
 • Pierwszy taki portal liturgiczny

  Katarzyna Matejek

  dodane 16.04.2015 11:22

  Młodzi licealiści ze Szczecinka otworzyli portal wlewamy.pl.

  Na stronie wlewamy.pl redagowanej przez zespół 30 młodych osób codziennie są publikowane krótkie rozważania do liturgii słowa z danego dnia.

  Specyfiką projektu jest młody wiek redaktorów i pod tym względem jest to jedyny taki portal w Polsce. Pomysłodawcami są uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku, zaś autorami rozważań osoby w wieku 17-28 lat należące do różnych wspólnot i duszpasterstw w całej Polsce, które zgłosiły chęć współtworzenia portalu i przeszły eliminacje na najlepszą 30. Projekt ruszył w lutym i obecnie buduje szerszą sieć swoich odbiorców.

  - Pierwotna koncepcja zakłada istnienie projektu przez rok - powiedział Marcin Szpernalowski, jeden z redaktorów portalu -  i o takim okresie rozmawialiśmy kompletując zespół autorów. Jednak jeśli po roku okaże się, że autorzy są chętni do dalszej współpracy, a grono czytelników jest całkiem okazałe, to możliwe, że będziemy kontynuować pracę.

  - Projekt ten jest skierowany głównie do osób młodych i w średnim wieku, którzy albo nie mają czasu sięgnąć po Słowo Boże, albo mają problem z jego rozumieniem. Przez codzienne, krótkie i proste rozważania Słowa Bożego chcemy pomóc odnaleźć najlepsze wskazówki i porady życiowe, które Bóg podsyła nam każdego dnia - zachęca M. Szpernalowski. - Naszym marzeniem jest, żeby codzienne czytanie Słowa i pochylanie się nad nim weszło ludziom w nawyk. Zatrzymanie się nad liturgią słowa na dany dzień oraz nad rozważaniem do niej zajmuje mniej więcej tyle, co przeciętna wizyta na portalu społecznościowym, których w ciągu dnia młodego człowieka zwykle jest kilka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół