• facebook
 • rss
 • Festiwal w garnizonie

  Karolina Pawłowska

  dodane 19.04.2015 01:23

  W Świdwinie odbył się Festiwal Piosenki Religijnej, organizowany przez Klub 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i parafię wojskową w Świdwinie.

  W tym roku jurorzy nie zdecydowali się przyznać grand prix festiwalu, tytułem laureata nagrodzili zaś 5 wykonawców. Młodzi świdwinianie: Rafał Nizioł, Julia Mazurkiewicz i Marcelina Kosińska, Zespół Przed Siebie (także ze Świdwina) oraz schola "Wesołe Nutki" z Połczyna-Zdroju, oprócz nagród i dyplomów, wyśpiewali sobie kwalifikację do koszalińskiego festiwalu "Cantate Domino”.

  - Wszyscy uczestnicy to wspaniali młodzi wykonawcy, którzy przyjechali do Świdwina, żeby podzielić się swoim talentem, zapałem i wiarą. Poziom był dość wyrównany, każdy miał coś, co warto było zaprezentować. Po wielu z nich można sobie sporo obiecywać, a kilkoro mile mnie zaskoczyło - bardzo chciałabym ich usłyszeć za kilka lat - podsumowuje Alicja Gierszewska, kapelmistrz Świdwińskiej Orkiestry Dętej i przewodnicząca festiwalowego składu sędziowskiego.

  Jedyne zastrzeżenie, jakie jurorzy mieli do części uczestników, to repertuar, który nie zawsze był adekwatny do profilu festiwalu. - W piosence religijnej chodzi przede wszystkim o duchowość, o podzielenie się sercem i wiarą, o wyśpiewanie ważnego przesłania. Tego niekiedy brakowało - dodaje A. Gierszewska.

  Świdwiński Festiwal Piosenki Religijnej to ewenement na skalę całej Polski. Od 19 lat organizują go świdwińscy lotnicy, którzy z dumą patrzą na kolejne pokolenia młodszych i starszych artystów pojawiających się na scenie klubu garnizonowego.

  - Cieszy to, że festiwal ma 19-letnią tradycję i ci, którzy z trudem wdrapywali się na scenę, dzisiaj przyprowadzają tutaj już swoje dzieci. Możemy się też poszczycić tym, że niektórzy z młodych artystów zaczynających na festiwalu swoją przygodę ze śpiewaniem z powodzeniem ją kontynuują w dorosłym życiu, jak Marcin Tyma, który występuje w Teatrze Buffo, czy Natalia Gadzina, która planuje w tym roku wydać swoją pierwszą solową płytę. Mam nadzieję, że także spośród tegorocznych uczestników wyrosną kolejne gwiazdy - mówi mjr Wiesław Gasek, szef sekcji wychowawczej 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i pomysłodawca świdwińskiego festiwalu.

  Gwiazdą tegorocznej edycji była Viola Brzezińska, która porwała młodych artystów do wspólnego śpiewania podczas koncertu zamykającego festiwalowe zmagania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół