• facebook
 • rss
 • Grupa daje mi kopa

  Katarzyna Matejek

  dodane 19.04.2015 20:11

  Od piątku do niedzieli młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbywali swoje Dni Formacyjne w ośrodku Caritas w Ostrowcu k. Wałcza.

  - Na Dniach Formacyjnych spotykamy się mniej więcej co 3-4 miesiące z oddziałami z całej diecezji - mówi Violetta Raczkowska, prezes Zarządu Diecezjalnego KSM. - Nie tylko na typowej formacji i modlitwie, ale też na wspólnej zabawie. Szukamy różnych sposobów, by tworzyć wspólnotę ludzi, dla których ważna jest wiara w żywego Boga.

  Ks. Andrzej Pawłowski, asystent oddziału wałeckiego, poprowadził młodych w konferencjach ku cnotom wiary, nadziei i miłości. Pokazywał im, jak mogą mądrze przeżywać wiarę i co robić, by miłość była relacją, a nie tylko samymi emocjami. Mówił też o tym, że nadzieję bezpiecznie złożyć można tylko w Bogu, bo On sam jest jej dawcą.

  Małżonkowie Katarzyna i Bartłomiej Borowiczowie z Białego Boru uważają, że ciągła formacja jest niezbędna, żeby wzrastać w grupie, tym bardziej, że część osób co jakiś czas się wykrusza i trzeba szkolić nowe kadry. Choć kilka miesięcy temu utworzyli wspólnotę jako małżonkowie, ta KSM-owska jest im nadal potrzebna. - Bliskość i modlitwa całej grupy umacnia mnie, daje „kopa”, by iść dalej. Mamy też napływ nowych osób w Białym Borze i chcemy im wskazywać, gdzie warto iść - mówi Barłomiej, zaznaczając, że jako małżonkowie dobrze czują się w tej służbie.

  Dla Katarzyny ważnym przeżyciem Dni Formacyjnych była adoracja Najświętszego Sakramentu. - To był niezwykły czas, wiele osób było bardzo poruszonych - zaświadcza Katarzyna. - Modlitwa, zupełnie nieplanowanie, stała się bardzo spontaniczna, nie zabrakło łez i śmiechu.

  To działanie Ducha Świętego na modlitwie zauważyła V. Raczkowska. - To niezwykłe, jak młodzi się otworzyli. Mimo że mieli wszystko przygotowane z góry, także układ pieśni, to gdy zaczęli się modlić, wszystko samo popłynęło samo, wcale nie według scenariusza. Podczas tego weekendu poświęciliśmy więcej czasu na taką modlitwę i widać, że było to dobre rozwiązanie.

  W niedzielę młodzi spotkali się z bp. Edwardem Dajczakiem. Biskup umacniał w nich postawę misjonarza oraz zachęcał do udziału w III Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się 28-31 maja w Skrzatuszu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół