• facebook
 • rss
 • O Bogu rozmawiam z tatą

  Katarzyna Matejek

  dodane 13.05.2015 16:16

  W koszalińskim Centrum Edukacji Nauczycieli odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

  18 finalistów z klas IV-VI szkół podstawowych, wyłonionych z ok. 120 uczniów biorących udział w etapie rejonowym,  przystąpiło do ostatniego etapu.

  - Poziom wiedzy finalistów jest bardzo wysoki - powiedziała przed ogłoszeniem wyników Alicja Lorenz z CEN. - Tegoroczne pytania otwarte dokonywały weryfikacji i wyłoniły naprawdę najlepszych.

  Pierwsze miejsce zdobył Oktawian Fenik z SP 3 w Sławnie (opiekunka Jadwiga Choroś) , drugie Mateusz Szczepanik z koszalińskiej SP 17 (opiekunka Teresa Szewczyk), trzecie Monika Piotrowska z katolickiej SP w Koszalinie (opiekunka Hanna Hansz). Wyróżnienia zdobyli Wiktoria Niewielska z SP 3 w Sławnie oraz uczniowie z Wałcza: Natalia Zimińska z SP 1 (opiekunka Bożena Błażewicz) oraz Jakub Grabowski z SP 4.

  Kuba Grabowski wziął w konkursie udział trzeci raz, natomiast do finału dotarł po raz drugi. Tym razem zajął w nim jedno z wyróżnionych miejsc. Od kilku miesięcy przygotowywał się, poznając fragmenty Starego i Nowego Testamentu., Katechizmu Kościoła Katolickiego, adhortacje, encykliki, wykłady. Kuba uważa, że choć finalny konkurs nie był dla niego tak trudny jak rejonowy, to jednak żadnego nie można nazwać łatwym. - Jakby się dobrze zastanowić, to zdarzały się pytania, na które można było dać więcej niż jedną odpowiedź - powiedział szóstoklasista.

  Z Wałcza przyjechał na konkurs z mamą i katechetką. Katechetka, Izabela Górska nie musiała go specjalnie przekonywać, by przystąpił do konkursu. - Kuba chłonie wiedzę i lubi się uczyć, w kręgu jego szerokich zainteresowań jest także wiedza religijna.

  Mama Kuby, Anna Grabowska zauważa, że plusem konkursu religijnego było dla Kuby nie tylko zdobycie wiedzy, ale i nowe tematy do rozmów z tatą. - Syn jest podobny do męża, obaj są „mózgowcami”, więc jak wejdą na jakiś temat, to bardzo dyskutują. Mają swoje przemyślenia na temat Pisma Świętego i rozmawiają o tym - powiedziała A. Grabowska.

  Patronem honorowym konkursu był bp Paweł Cieślik. - Konkursowi towarzyszyło hasło roku duszpasterskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” - podkreślił biskup. - Te słowa bierzemy sobie do serca, bo nie chcemy być samowystarczalni, lecz zależni od Chrystusa.

  Organizatorami konkursu był Wydział Katechetyczny koszalińskiej kurii oraz CEN.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół