• facebook
 • rss
 • "Raz do roku wokół bloku"

  Katarzyna Matejek, Zdzisława Rzeczycka

  dodane 01.06.2015 17:39

  Pod takim hasłem odbył się 13. Bieg Pokoleń w Pile.

  Tradycyjny już festyn na osiedlu Górne rozpoczął się błogosławieństwem proboszcza parafii NMP Wspomożenia Wiernych ks. Stanisława Oracza.

  Następnie wystartował Bieg Pokoleń. Pierwsze na trasę wyruszyły przedszkolaki. W biegu wzięły udział wszystkie pokolenia: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz dorośli, na czele z Prezydentem Piły Piotrem Głowskim i radnym Jackiem Bogusławskim.

  Po biegu każde dziecko dostało słodki upominek, a dziesięciu najlepszych uczestników zostało udekorowanych medalami. Zdobywców miejsc na podium uhonorowano nagrodami.

  Dalszą część festynu uświetnił program artystyczny, pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków, turnieje strzeleckie i tenisa stołowego, mecz piłki siatkowej. Dzieci korzystały z przejażdżki kucykiem. Na rzecz jednego z dzieci - Mai Kolasińskiej - odbyła się akcja charytatywna, w czasie której zebrano pieniądze na jej rehabilitację.

  Nie zabrakło tradycyjnej grochówki i mniej tradycyjnej, lecz bardziej lubianej przez dzieci zupy pomidorowej.

  Ale nie tylko dlatego dzieci i młodzież były zadowolone. Dominice z klasy 5 przypadły do gustu konkurencje sportowe: bieg w workach, rzut do celu oraz skoki na skakance. Gimnazjalistka Klaudia, która lubi konkurencje strzeleckie i plastyczne, również znalazła coś dla siebie. Pawłowi, zwycięzcy biegu dla gimnazjalistów, spodobało się to, że w czasie festynu każdy uczestnik mógł wybrać sobie konkurencję sportową, która go interesuje. - Taki festyn to doskonała impreza integrująca dzieci, młodzież i dorosłych - powiedział.

  Organizatorami festynu "Raz do roku wokół bloku" byli: osiedlowa spółdzielnia mieszkaniowa, Zespół Szkół nr 3, SP nr 7, Publiczne Przedszkole, INTERMARCHE, Rada i Zarząd Osiedla Górne, Andromeda Chaos Games, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile, Agencja Handlowo-Usługowa Olimp-Piła, Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, AFE PENTAP oraz proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych,

  Patronatem honorowym objął festyn Prezydent Piły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół