• facebook
 • rss
 • To będzie wielkie święto absolwentów

  Karolina Pawłowska

  dodane 10.06.2015 13:29

  Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie szykuje się do jubileuszu 70-lecia istnienia. Jak podkreślają dzisiejsi nauczyciele to ma być wielkie święto wszystkich absolwentów placówki.

  A tych nie brakuje w historii białogardzkiego ogólniaka. Nazbierało się ich ponad 6 tysięcy.

  – Z pewnością na jubileuszu nie będzie aż tylu, ale chcielibyśmy, żeby przyjechało ich jak najwięcej, bo 70-lecie szkoły to przede wszystkim ich święto. To okazja do spotkania z kolegami i koleżankami, ale także zaproszenie do wspominania jednego z najpiękniejszych okresów w życiu – wyjaśnia Alicja Flis, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie.

  Jak podkreśla to szkoła z osiągnięciami i tradycjami, która wykształciła ludzi odnoszących dzisiaj znaczące sukcesy zawodowe. Szczycą się nie tylko byłym prezydentem Aleksander Kwaśniewskim.

  – To prawnicy, lekarze, dziennikarze, nauczyciele. Właściwie cała elita białogardzka to nasi absolwenci, ale możemy się także poszczycić wykładowcami renomowanych uczelni, wspaniałymi lekarzami z krajowym konsultantem ds. kardiologii na czele. Znaczna część dzisiejszego grona pedagogicznego to również absolwenci tej szkoły. Z wszystkich jesteśmy dumni, ale nie brakuje takich, który odnieśli bardzo duże sukcesy także na arenie krajowej i międzynarodowej – dodaje pani dyrektor, także absolwentka białogardzkiego ogólniaka.

  Wielu z nich, zwłaszcza z tych najstarszych roczników, z sentymentem wraca do czasów szkolnych, utrzymując kontakt z placówką, przysyłając wspomnienia i zdjęcia. Okazją do powrotu do licealnej przeszłości będzie z pewnością wielki zlot absolwentów, który zaplanowano na 24 października. Szczegółowe informacje na temat świętowania można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.lobialogard.edupage.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół