• facebook
 • rss
 • Nawrócona wiedźma

  Katarzyna Matejek

  dodane 09.08.2015 19:18

  Patrycja Hurlak, aktorka znana z seriali "Klan" i "Blondynka" opowiada o swoim nawróceniu.

  Franciszkanie w Darłówku mają pod opieką niewiele, bo zaledwie 900 wiernych, tyle liczy maleńka parafia. Jednak w wakacje kościół nie mieści wypoczywających w Darłówku katolików, którzy przybywają na Msze św. Stąd pomysł gospodarzy na wakacyjny cykl: Lato u franciszkanów.

  -  W okresie wakacyjnym generalnie nastawiamy się na duszpasterstwo turystów. Staramy się otworzyć dla nich nasz kościół - mówi proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego o. Sebastian Fierek. - Każdego dnia mogą skorzystać z adoracji Najświętszego Sakramentu, wieczorami uczestniczyć z nami w modlitwie brewiarzowej - komplecie i Apelu Jasnogórskim.

  W sierpniowe czwartki, jako nawiązanie do trwającego Roku Życia Konsekrowanego, odbywają się spotkania z rozmaitymi wspólnotami zakonnymi. Niedzielne Msze św. to okazja do spotkań z ciekawymi gośćmi zazwyczaj kaznodziejami z Polski i zagranicy. Nie brakuje koncertów, także takich na bardziej młodzieżową nutę czy wieczornych katechez wygłaszanych przez Irenę Neumueller, teolog i pedagog z Gdańska.

  Wśród ciekawych gości zaproszonych do parafii znalazła się Patrycja Hurlak, aktorka znana miłośnikom seriali z takich produkcji jak "Klan" i "Blondynka". Opowiedziała zgromadzonym świadectwo swojego nawrócenia, które w jej przypadku wiązało się z wyrwaniem ze świata okultyzmu. Po Mszach św. wiele osób nabywało książkę Patrycji Hurlak pt. "Nawrócona wiedźma", będącą rozmową o przeżyciach, które doprowadziły autorkę do Boga.

  Dla wielu słuchaczy usłyszane świadectwo było zaskoczeniem, ponieważ nie zdawali sobie sprawy, że również oni sami mogą mieć jakiś związek ze okultyzmem, np. poprzez poddawanie się sugestiom horoskopów, feng-shui, noszenie amuletów. Pod wpływem usłyszanego świadectwa niektórzy decydowali zerwać z dotychczasowymi zwyczajami; jedna z osób zdjęła z dłoni i oddała w ręce p. Patrycji tzw. pierścień atlantów. Kolejne spotkanie z Patrycją Hurlak odbędzie się w poniedziałek. Po Mszy św. o godz. 19 aktorka odpowie na pytania osób zainteresowanych jej świadectwem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół