• facebook
 • rss
 • Wielkie święto folkloru

  Karolina Pawłowska

  dodane 11.08.2015 22:20

  Kolorowym, roztańczonym i rozśpiewanym korowodem na ulicach Kołobrzegu uczestnicy Międzynarodowych Spotkań z Folklorem rozpoczęli swoje świętowanie.

  W tym roku tradycje swoich krajów zaprezentują zespoły z Białorusi, Ukrainy, Czech, Panamy i Polski.

  Po raz 24. w kurorcie przez blisko tydzień będzie można nie tylko posłuchać i popatrzeć, ale także samemu nauczyć się czegoś od artystów. 

  - To wielka zaleta Interfolku, że artyści są cały czas dostępni, prowadzą zabawy, spotykają się z ludźmi na plaży, można z nimi porozmawiać oraz nauczyć się ich tańców i piosenek. Ten festiwal działa w dwie strony: na artystów, którzy spotykają się z fantastyczna publicznością i na publiczność, która może z bardzo bliska poznawać tradycje innych narodów – mówi Monika Dziedzic, dyrektor artystyczny Międzynarodowych Spotkań z Folklorem. 

  Interfolk na dobre wpisał się w kalendarz kołobrzeskich wydarzeń artystycznych i ma swoich wiernych fanów. 

  - Każdego roku sama przyjeżdżam i przywożę ze sobą letników. Warto, bo na festiwalu prezentują się artyści wysokiej klasy, w dodatku tak młodzi, pełni życia – zapewnia pani Maria, która w tłumie kołobrzeżan i turystów obserwowała kolorowy przemarsz uczestników festiwalu. Najbardziej podobali jej się tancerze z Panamy. 

  - Mamy bogaty folklor, radosny, żywiołowy. Od małego uczymy nasze dzieci doceniania tradycji i wykorzystywania jej. Folklor i tradycja są bardzo ważne w naszym życiu, wykorzystujemy je codziennie i chcemy się tym dzielić – mówi Edgar Alexis, szef zespołu Ballet  Folklórico Ritmos Y Raices Panameñas. 

  Koncerty i zabawy prowadzone przez uczestników odbywają się codziennie na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury oraz wieczorami w amfiteatrze. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół