• facebook
 • rss
 • Mieszkanie chronione w Wałczu

  Katarzyna Matejek

  dodane 14.08.2015 16:28

  Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej razem z miastem Wałcz zamierzają przygotować mieszkanie chronione dla 4 samotnych kobiet z dziećmi.

  - Przez ten projekt chcemy im pomóc przystosować się do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie - wyjaśnia koordynator projektu Paweł Marsicki.

  Przedsięwzięcie ma na celu modernizację budynku usytuowanego przy ul. Okulickiego 22 w Wałczu oraz odpowiednie przystosowanie pomieszczeń.
  Dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda i burmistrz miasta Wałcz Bogusława Towalewska podpisali umowę o współpracy. - Jest to porozumienie, które zainicjuje procedurę przygotowawczą projektu - wyjaśnia P. Marsicki. - Jednak projekt nie kończy się na modernizacji kamienicy, ale obejmie też sposób funkcjonowania placówki.

  - Przewidujemy, że w mieszkaniu uda się wyodrębnić 4 pokoje dla kobiet z dziećmi. Oprócz tego będzie tam także łaźnia, pralnia oraz miejsce z przeznaczeniem na inicjatywy, które pomogą podnosić kwalifikacje zawodowe kobietom - wyjaśnia dyrektor, mając na myśli nie tylko mieszkanki kamienicy ale także inne, będące w trudnej sytuacji. - Kamienica ma być miejscem, w którym ludzie w potrzebie będą mogli skorzystać z różnego rodzaju pomocy. W tym celu zamierzamy założyć tam spółdzielnię.

  Ks. Roda cieszy się, że Caritas weszła we współpracę z miastem - To nam pomoże rozszerzyć działania Caritas o nowy projekt - powiedział. Również wałecka burmistrz jest zadowolona z podpisania umowy. Jak mówi, trzeba współpracować tam, gdzie idzie o ludzi wykluczonych społecznie, a Caritas jest dla niej partnerem wiarygodnym.

  Środki na realizację projektu wnioskowane będą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół