• facebook
 • rss
 • Naprawdę uczeni w Piśmie

  Tomasz Borysewicz

  dodane 17.08.2015 22:36

  W Pile zakończyła się Wakacyjna Szkoła Biblijna z o. Jose Antonio Maniparambilem.

  To już trzecia edycja rekolekcji, prowadzonych przez czarnoskórego kapłana z Indii. Tak jak w poprzednich latach, organizatorem spotkań była Odnowa w Duchu Świętym "Nazaret".

  Konferencje odbywały się przy salezjańskiej parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. W sumie uczestniczyło w nich ok. 100 osób.

  - Czuję się studentką "pełną gębą". W szkole biblijnej, prowadzonej przez o. Maniparambila uczestniczę za każdym razem. Potrzebujemy takiego nauczania. Przecież nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa - opowiada o swoich powodach uczestnictwa Krystyna Kicińska, "weteranka" rekolekcji.

  W tym roku indyjski biblista przybliżał zawiłości Ewangelii wg św. Łukasza. Rekolekcjonista zwracał uwagę na szczegóły, które często umykają uwadze wiernych, a są bardzo ważne w odbiorze Pisma Świętego.

  - Warto, nawet w wakacje, szkolić się i przejść wspólnie przez meandry Biblii. Ojciec Jose to bardzo pogodny i radosny człowiek. Aż chce się go słuchać - dodaje p. Krystyna.

  Inna z uczestniczek podkreśla ciekawy styl mówienia o. Maniparambila.

  - Mimo, że jest to cały dzień wykładów to człowiek słucha z wielkim zaciekawieniem. Biblista opowiada o Piśmie Świętym często przywołując anegdoty z własnego życia. Jest więc i na wesoło, i na poważnie - mówi Małgorzata Bury, która od lat należy do pilskiej Odnowy w Duchu Świętym.

  Oprócz rekolekcji zamkniętych, odbywały się także spotkania ogólne dla wszystkich chętnych. Wieczorami o. Jose przewodniczył nabożeństwom z modlitwą uzdrowienie.

  Jak zapowiadają organizatorzy, także w przyszłym roku odbędzie się Wakacyjna Szkoła Biblijna. Od 14 do 17 sierpnia 2016 roku będzie można bliżej poznać Ewangelię wg św. Jana.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół