• facebook
 • rss
 • Zawierzyli się Jezusowi... na koncercie

  Tomasz Borysewicz

  dodane 11.09.2015 11:19

  Gdy wokalista z zespołu TGD zapytał się na końcu koncertu, kto powierzył swoje życie Jezusowi, wszyscy podnieśli ręce.

  W miniony czwartek sala Wałeckiego Centrum Kultury wypełniła się niemalże po brzeg. 

  - Najważniejszą rzeczą jest to, że my nie gramy dla siebie, ale całą chwałę oddajemy Jezusowi, ponieważ wierzymy, że on jest naszym Panem, Ojcem i Zbawicielem -  tymi słowami przywitał zebranych Piotr Nazaruk, dyrygent zespołu.

  Koncert Trzeciej Godziny Dnia przyciągnął osoby w różnym wieku. Było sporo młodzieży, nie brakowało starszych, a pod sceną biegały dzieci.

  - Jestem bardzo zadowolony z frekwencji jak i z przekroju pokoleniowego. Najbardziej cieszę się z młodych ludzi, bo to właśnie dla nich staramy się znaleźć coś atrakcyjnego - mówi ks. Antoni Badura, proboszcz parafii św. Mikołaja w Wałczu.

  Ci, którzy wychodzili z koncertu mówili, że była to uczta duchowa. Na zakończenie członkowie zespołu poprosili, aby każdy zawierzył swoje życie Jezusowi. Słuchacze koncertu ochoczo odpowiedzieli na ten apel.

  Aby TGD wystąpiło w Wałczu, parafia i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich starało się już od kilku lat. Wreszcie udało się ich zaprosić. Ich występ odbył się w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej.

  - Te Dni są po to, aby nasze społeczeństwo tak bardzo rozbiegane i zagubione zjednoczyło się wokół wartości chrześcijańskich. Organizujemy szereg różnych imprez, wykładów, koncertów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chcemy pokazać radość z życia według dekalogu oraz być alternatywą dla pędzącego świata. Podczas tych dni zmuszamy do pewnego zastanowienia się i zatrzymania, aby zobaczyć siebie w oczach Pana Boga - opowiada Alicja Kuczkowska, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wałczu.

  Wałeckie Dni Kultury Chrześcijańskiej odbywają się po raz 18. Tegoroczne opatrzone są hasłem „Świat potrzebuje Światła”.

  - Te słowa są zaczerpnięte z adhortacji apostolskiej papieża Franciszka. Zwrócił się on tymi słowami do młodych. My chcemy zaszczepić w nich pragnienie czynienia dobra dla innych, pozostawienia czegoś po sobie na ziemi. Człowiek nie może się skupiać tylko na sobie. Podobnie jest i z naszą wiarą - nigdy nie jest indywidualistyczna. I to chcemy przekazać - podsumowuje prezes stowarzyszenia.

  Wydarzenia związane z DKCh potrwają do niedzieli, 20 września. Szczegółowy program TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół