• facebook
 • rss
 • Dzień Papieski - poszukiwani wolontariusze!

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 15.09.2015 21:37

  W tym roku Dzień Papieski przypada 11 października. Znów odbędzie się wielka zbiórka.

  Obchodom 15. Dnia Papieskiego będzie towarzyszyło hasło "Jan Paweł II - Patron Rodziny".

  Oprócz różnego rodzaju wydarzeń o charakterze religijnym czy kulturalnym, 11 października odbędzie się także zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

  Zebrane pieniądze przeznaczone będą na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich.

  Potrzebni są wolontariusze, którzy zaangażują się w zbiórkę, która przeprowadzona będzie w dwóch formach: przy parafiach, oraz jako zbiórka publiczna poza przestrzenią kościelną.

  Ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii biskupiej, koordynator zbiórki, zwraca się z apelem o zgłaszanie się grup wolontariuszy do zbiórki poza przestrzenią kościelną.

  - Ogromnie się cieszę, że mogę kolejny rok współpracować z ludźmi, którzy ofiarowują swój czas i dobre serca, by wspólnie budować "żywy pomnik" św. Janowi Pawłowi II - mówi ks. Włodarczyk.

  W poprzednich latach w Dniu Papieskim doskonale spisali się m.in. harcerze, członkowie Szkolnych Kół Caritas, studenci z Duszpasterstw Akademickich, uczniowie różnych szkół.

  Grupy wolontariuszy można zgłaszać telefonicznie: (94) 343 87 27, 601 89 55 73, lub na adres e-mail: wlodarczyk@koszalin.opoka.org.pl.

  Zgłoszone grupy otrzymają odpowiednie pakiety potrzebne do przeprowadzenia zbiórki.

  Ze stypendiów ufundowanych z pieniędzy zebranych podczas zbiórek w Dniu Papieskim, w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej korzystają obecnie 83 osoby: uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjów i studenci.

  W rozpoczętym już roku szkolnym 2015/2016 kolejne stypendia otrzyma 16 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół