• facebook
 • rss
 • SKC obchodzą swój 20. jubileusz

  Katarzyna Matejek

  dodane 16.09.2015 21:57

  Nasi diecezjanie świętowali go w Rzeszowie z wolontariuszami z całej Polski.

  Na Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas pojechało 21 wolontariuszy ze Sławoborza, Jarosławca i Gościna. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w rzeszowskiej hali Podpromie. Rozpoczęły się prezentacją SKC z poszczególnych diecezji. Było to duże spotkanie, wolontariusze przybyli ze wszystkich stron Polski. - Uzmysłowiło nam to, jak potężną organizacją jest Caritas, jak wiele niesie dobra i pomocy potrzebującym - powiedziała Klaudia Tomaszewska z Jarosławca. Wolontariusze składali świadectwa na temat działalności kół oraz przypominali początki szkolnych Caritasów.

  W części artystycznej spotkania odbył się koncert zespołu Klang, występ mistrza w trialu, akrobatyki sportowej i rowerowej.

  Z okazji jubileuszu powstał specjalny hymn. - Był genialny - zachwyca się wolontariuszka Dominika Tomczak ze Sławoborza - i do tego stopnia zapadł mi w pamięć, że wciąż śpiewam go z przyjaciółką.

  Młodzi wolontariusze mieli też czas na zabawę, taniec, a także koncert-dyskotekę.

  Drugiego dnia młodzi - w drodze na Eucharystię - ruszyli ulicami Rzeszowa w Marszu Miłosierdzia. Nieśli symbole swoich Szkolnych Kół Caritas. Zatrzymywali się na sześciu stacjach wypowiadając przy tym modlitwę św. Faustyny „Dopomóż mi, Panie...”. Były to inscenizacje dotyczące sylwetek świętych i ich świadectwami wiary. Marsz zakończyła uroczysta Msza św. polowa pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół