• facebook
 • rss
 • Absurdalne liczenie krzyży

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 18.09.2015 15:18

  Urząd Miasta w Słupsku nakazał policzenie wszystkich krzyży w placówkach podlegających magistratowi.

  Sprawa bardzo szybko obiegła lokalne media. Zareagowali także niektórzy parlamentarzyści, radni, działacze społeczni. Zaniepokojenie wyrazili także duchowni.

  Jak podaje Karolina Chalecka z biura prasowego magistratu, do urzędu, w trybie wniosku o informację publiczną, wpłynęło zapytanie o liczbę krzyży chrześcijańskich, a także o to, a w jaki sposób w placówkach publicznych zapewniona jest równość różnych wyznań oraz rozdział Kościoła od państwa. Pytający podpisał się jako "Platon Arystoteles".

  W związku z zapytaniem, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Słupska wysłał do wszystkich szkół i przedszkoli prośbę o policzenie krzyży. Skan maila z urzędu trafił także do naszej Redakcji.

  Jak tłumaczyła w lokalnych mediach wiceprezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, sprawa nie ma żadnego drugiego dna, a urząd nie ma planów zdejmowania symboli religijnych w salach szkolnych, czy innych miejscach publicznych.

  Po co więc cała akcja? Karolina Chalecka z biura prasowego wyjaśnia, że po konsultacji z ratuszowymi prawnikami, uznano, że zapytanie, w myśl ustawy o dostępie do informacji publicznej, należy potraktować poważnie i odpowiedzieć na postawione pytania.

  Komentarz od Redakcji:

  Sprawa jest dość tajemnicza. Nie ustalono, kto kryje się za pseudonimem: "Platon Arystoteles" i jakimi motywami kierował się, wysyłając zapytanie do ratusza. Trudno powiedzieć, czy chodziło o niesmaczny żart, czy np. o skompromitowanie urzędu, czy sprowokowanie środowisk prawicowych i katolickich, których reakcja, gdyby sprawa rzeczywiście miała podtekst ideologiczny, byłaby zrozumiała.

  Ponadto, wydaje się, że przepisy lub ich interpretacja są w tym zakresie absurdalne i narażają urząd publiczny na bezużyteczną pracę. Jak przyznaje Karolina Chalecka, zdarzają się nawet zapytania o liczbę żarówek czy krzeseł w urzędzie.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: SŁUPSK

  oceń artykuł

  Zobacz także

  • operator
   18.09.2015 16:08
   Będą ściągać krzyże bo spodziewają się tych 12 000 muzułmanów w Słupsku a wiadomo że nie mozna ranic ich uczuć. Ciekawe czy Biedroń wie co muzułmanie robią z gejami?
  • _jasiek
   20.09.2015 10:24
   Pewno sobie taki myśli, że to "wspaniała przygoda" go czeka.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół