• facebook
 • rss
 • Wygrali tablicę

  Katarzyna Matejek

  dodane 20.11.2015 16:41

  Podopieczni koszalińskiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej wyróżnieni przez ogólnopolską Caritas.

  Jesienny konkurs "Kim jest dla mnie wolontariusz Caritas?" był skierowany do  świetlic socjoterapeutycznych Caritas. Przystąpiły do niego 32 placówki z całej Polski.

  Zadanie polegało na przygotowaniu pracy zespołowej w wybranej technice. Nasi diecezjanie zaprezentowali pracę plastyczną.

  - Bardzo cieszymy się z wyróżnienia - nie ukrywa radości Anna Cherbetko, opiekunka z koszalińskiej świetlicy. - Pracowaliśmy nie tylko w grupie, ale też dzieci, które przystąpiły do zadania, były mocno zróżnicowane wiekowo.

  To nie mniej ważne, ponieważ obok popularyzacji idei wolontariatu w działaniach Caritas, jednym z celów przedsięwzięcia była integracja podopiecznych placówek Caritas.

  - Otrzymaliśmy prace, które w oryginalny i różnorodny sposób przedstawiają tematykę wolontariatu - informują organizatorzy. - Są to prace plastyczne, takie jak rysunki, wyklejanki, wydzieranki, batik, a także prezentacje, filmy i teledyski. Wolontariusz jawi się w nich jako anioł, superbohater, pomocna dłoń, jako ten, kto pokazuje drogę, daje radość i jest przyjacielem.

  Organizatorzy zapewniają, że oceniali nie tylko walory artystyczne nadesłanych dzieł, ale także pomysłowość i nakład pracy. Nagrodami w konkursie są mobilne tablice interaktywne wraz z oprogramowaniem. Jedna z nich, tablica Mimio Teach o wartości rynkowej ok. 2,5 tysiąca zł., trafi do koszalińskiej placówki.

  Organizatorem konkursu była Caritas Polska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół