• facebook
 • rss
 • Osiem portretów Jezusa

  Karolina Pawłowska

  dodane 05.12.2015 03:19

  Zapatrzeni w Jezusa i zasłuchani w Jego błogosławieństwa, z zapalonymi świecami młodzi przeszli przez bramę miłosierdzia. Od złocienieckiego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się adwentowe czuwania młodzieży.

  Jak zawsze młodych w czas oczekiwania na narodzenie Jezusa wprowadza bp Edward Dajczak. Zaprosił ich do pochylenia się nad znaczeniem 8 błogosławieństw przekazanych w Ewangelii św. Mateusza.

  - Błogosławieństwa są prowokacją i zawsze będą wywoływały u części ludzi sprzeciw. Zawsze będą ci, którzy wierzą, że na siłę da się więcej, że ich prawo do szczęścia pozwala, żeby ich nic nie obchodziło. To są przegrani – przypominał.

  - W tych słowach Jezus prowadzi nas w dziwny świat. To osiem portretów Jezusa. Szczęśliwi miłosierni - co to znaczy? To znaczy podnieść człowieka, dać mu miejsce także przed sobą, dowartościować go, mieć dla niego słowo otuchy. Ubodzy to ci, którzy redukują siebie ze względu na drugich. W każdym ochrzczonym działa Duch Święty, który prowadzi ku miłosierdziu – mówił młodym.

  Uczestnicy spotkania otrzymali karteczki z jednym z błogosławieństw. Rozważali jego treść podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

  - „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni” - to błogosławieństwo, które otrzymałam. Mocno „dostałam” tymi słowami, mam nad czym myśleć i wiem, że to będzie pracowity Adwent - dzieli się wrażeniami z czuwania Klaudia Wędrzyńska z pobliskiej Sienicy.

  - Do mnie Pan powiedział: „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”. Zobaczyłam te słowa, uklęknęłam przed Najświętszym Sakramentem i myślałam o wszystkich, których zraniłam słowami, czynami. Muszę to zmienić. Ksiądz biskup prosił nas dzisiaj, żebyśmy przebaczali, jak Jezus. To po ludzku bardzo trudne, ale musimy uczyć się od Niego jak myć miłosiernymi - dodaje jej koleżanka Zuzanna Zarzycka.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół