• facebook
 • rss
 • Klarowni świadkowie

  Katarzyna Matejek

  dodane 06.12.2015 18:43

  II tura rekolekcji dla wolontariuszy Caritas zgromadziła w Kołobrzegu ok. 100 diecezjan.

  Adwentowe rekolekcje są tradycją Parafialnych Zespołów Caritas. Tegoroczne zgromadziły ok. 180 osób - 80 podczas I tury w Ostrowcu k/Wałcza przeznaczonej dla południowej części diecezji oraz 100 osób podczas II tury - dla północy diecezji, która odbyła się w Kołobrzegu w ośrodku rekolekcyjnym pw. Aniołów Stróżów.

  Tegoroczne adwentowe rozważania koncentrowały się na przesłaniu bulli papieża Franciszka „Misericordiae vultus”.

  - W zaczynającym się niebawem roku jubileuszowym chcemy pochylić się nad tematyką Miłosierdzia Bożego. Dlatego na rozważania adwentowe wybraliśmy temat uczynków miłosiernych co do ciała i duszy. To ważne, byśmy jako ludzie Caritasu kształtowali w sobie ten element duchowości, ponieważ chcemy być klarownymi świadkami miłosiernego Jezusa - powiedział prowadzący rekolekcje II tury ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. Tę samą tematykę podjął z wolontariuszami Caritas w Ostrowcu ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  Adwentowe ćwiczenia duchowe były także spotkaniem Jezusowego miłosierdzia w sakramentach św. oraz poprzez celebrację sakramentu pokuty. W sobotę wolontariusze mieli możliwość przystąpienia do modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne.

  Grudniowy weekend ma także za zadanie zintegrować środowisko wolontariuszy Caritasu, stąd w programie nie brakowało czasu na rozmowy i spacery nad morze. Jak co roku odbył się także przedświąteczny kiermasz - niektórzy przywieźli samodzielnie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe. Fundusze uzbierane ze sprzedaży wesprą parafialne dzieła miłosierdzia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół