• facebook
 • rss
 • Mikołajki w szczytnym celu

  Karolina Pawłowska

  dodane 06.12.2015 23:54

  Fundacja "Zdążyć z Miłością" zaprosiła dzieci, ich rodziców i dziadków na rodzinny festyn mikołajkowy.

  W koszalińskiej galerii handlowej Emka przez niemal całą sobotę czekała na uczestników festynu moc atrakcji.

  Był sklepik z aniołkami, coś dla amatorek mody, czyli spódniczki z koła i dodatki, dzięki którym można stworzyć ponadczasowe kreacje, a także coś dla zdrowia, czyli stoisko ze świeżymi sokami warzywnymi i owocowymi.

  Można było również skorzystać z bezpłatnego badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi. Zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyka i podologa.

  O dobrą rozrywkę zadbały zespoły taneczne z Koszalina i Wyszewa, młodzi, utalentowani wokaliści oraz adepci sztuk walki.

  Nagradzane gromkim brawami koszalińskie przedszkolaki nie tylko prezentowały talenty artystyczne, ale także dołożyły swoją cegiełkę do akcji – przekazały zbierane wcześniej pluszaki na loterię fantową.

  Mikołajkowa zabawa zorganizowana została właśnie po to, by wyremontować i wyposażyć drugie mieszkanie chronione dla mam z małoletnimi dziećmi.

  Przez całą imprezę robiących zakupy w galerii wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością” zachęcali do materialnego wsparcia tego dzieła datkiem do puszki.

  Podczas sobotniej zbiórki udało się zasilić konto remontowe kwotą 3.044,38 zł.

  - Miło nam, że mogliśmy gościć na festynie tak wiele osób - podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes koszalińskiej fundacji. - Cieszymy się, że całe rodziny zechciały spędzić z nami ten mikołajkowy czas, a przy okazji wesprzeć ideę, która nam przyświeca, aby nieść pomoc mamom, które pragną wyjść z bezdomności i godnie wychowywać swoje dzieci.

  Kolejną akcję fundacja zaplanowała na przyszła sobotę. 12 grudnia w Koszalinie wystąpi Halina Młynkova. Bilety-cegiełki w cenie 60 i 80 zł są do nabycia w kasie Filharmonii Koszalińskiej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół