• facebook
 • rss
 • Nowy inspektor pilskiej prowincji salezjanów

  Tomasz Borysewicz

  dodane 10.12.2015 15:20

  Ks. Roman Jachimowicz SDBP będzie pełnił tę funkcję do 2022 roku.

  Na stanowisko inspektora Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile na lata 2016-2022 został nominowany ks. Roman Jachimowicz SDB. Wybór odbył się po konsultacjach i rozeznaniu w radzie generalnej. Ks. Roman przyjął nominację.

  "W imieniu wszystkich współbraci przekazuję z serca płynące gratulacje. Życzę zaufania współbraci salezjanów, konkretnej życzliwości ze strony pasterzy Kościoła, radosnego wsparcia Rodziny Salezjańskiej, spontanicznej współodpowiedzialności związanych z nami świeckich, odnoszenia się jak do ojca ze strony młodzieży i dzieci z naszych placówek, uszanowania jako autorytetu przez związanych z nami dorosłych" - czytamy w liście obecnego inspektora, ks. Marka Chmielewskiego.

  Nowy inspektor-nominat ma 48 lat. Pochodzi z Dębna Lubuskiego. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1995 r. Pracuje we wspólnocie św. Józefa w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. W domu zakonnym pełni funkcje ekonoma.

  Przejęcie władzy nastąpi w Pile, 23 kwietnia 2016 r. w uroczystość św. Wojciecha, patrona pilskiej inspektorii.

  Inspektoria to zakonna kuria - podlegają jej wszystkie wspólnoty salezjanów na danym terenie. W Polsce salezjanie mają cztery inspektorie: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i właśnie w Pile.

  Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego pw. św. Wojciecha w Pile powstała w 1979 r. na mocy dekretu ówczesnego przełożonego generalnego, ks. Egidio Viganò. Pilska prowincja swoim zasięgiem obejmuje nie tylko w północno-zachodnią część naszego kraju, ale także Gruzję, Szwecję i Rosję.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół