• facebook
 • rss
 • Milonga dla papieża

  Karolina Pawłowska

  dodane 17.12.2015 22:46

  - Bądź silny wiarą, nadzieją i miłością - takie życzenia przekazali koszalinianie papieżowi Franciszkowi z okazji 79. urodzin. A potem... ruszyli w tango.

  Choć pogoda zdecydowanie nie zachęcała do tańczenia nie zabrakło chętnych do złożenia papieżowi oryginalnych życzeń. Z iście argentyńskim temperamentem podjęli wyzwanie i błyskawicznie uczyli się podstawowych kroków. Pomagali im w tym tancerze ze Szkoły Tańca „Astra”.

  Organizatorem happeningu była Fundacja „Dobro jest w nas”, która zrzesza osoby urodzone w tym samym dniu, co papież.

  - Papież Franciszek bardzo lubił za młodych lat tańczyć tango, więc chcemy mu w ten sposób zrobić przyjemność na urodziny - mówi Jerzy Sobierajski, założyciel i prezes fundacji.

  W ubiegłym roku taki happening fundacja zorganizowała w Kielcach. Analogiczna impreza odbywała się tego samego dnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie z inicjatywy pochodzącej z Rawenny instruktorki tańca Cristiny Camorani. Teraz, razem z założycielem i prezesem fundacji, akcja przeniosła się do Koszalina.

  Uczestnicy zabawy na początku podchodzili do tanga z lekką nieufnością. Dzięki instruktorce tańca Marlenie Krawczyk szybko jednak opanowywali pierwsze kroki. Za chwilę kilkanaście par na Rynku Staromiejskim ruszyło do milongi na cześć jubilata.

  Swoje życzenia wyśpiewały też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Koszalinie, które umilały czas kolędowaniem.

  Wśród tancerzy nie zabrakło także młodzieży, która zapraszała na przyszłoroczne spotkanie z papieżem do Krakowa. Razem z pozostałymi koszalinianami głośno życzyli papieżowi wiary, nadziei i miłości.

  - Ale też tego, żeby nigdy się nie zmieniał, żeby był taki, jak jest: otwarty i spontaniczny. Chociaż to jego 79 urodziny w ogóle tego nie odczuwamy. Ma takie świeże i młode spojrzenie na świat i Kościół, że nas tym ujmuje - mówi Dawid Siedlecki.

  - Porywa nas swoim temperamentem. Nie możemy się doczekać wakacji i spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie - dodaje Nikola Kulik.

  Animatorzy Światowych Dni Młodzieży uchylają rąbka tajemnicy i zdradzają, że na koszalińskim rynku o spotkaniu z papieżem będzie głośno - i to dosłownie - w ferie. Jak mówią planują zorganizować akcję, która narobi trochę „rabanu dla Jezusa”.

  Tango w wykonaniu koszalinian trafi do Watykanu. Papież Franciszek otrzyma nagranie, na którym mieszkańcy miasta przekazują mu swoje życzenia.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół