• facebook
 • rss
 • Koszalin jakim był i jest

  Katarzyna Matejek

  dodane 14.01.2016 22:48

  Pomysł był prosty: zestawić zdjęcia Koszalina sprzed kilku dekad ze współczesnymi. W Galerii Scena przy Centrum Kultury 105 zawisło 30 par fotografii, pokazujących, jak zmieniło się miasto.

  Autorami zdjęć są pasjonaci z Koszalińskiej Grupy Fotograficznej "W obiektywie".

  W zestawieniu kilkudziesięciu zdjęć można zaobserwować zmiany zachodzące przez lata w przestrzeni miasta. Starsze obrazy pochodzą sprzed 1945 roku, ale są też zdjęcia z lat 60. i 70. - Ten pozornie banalny pomysł sprawdził się w stu procentach - powiedział na otwarciu wystawy Ryszard Ziarkiewicz z Galerii Scena - bo pokazał nam w prostym kontraście zmiany, jakie dokonały się w naszym mieście, to, że przed nami ktoś tutaj był i gospodarzył, że my jesteśmy kolejnym gospodarzem i też coś proponujemy. Ta wystawa ujawnia też pewne błędy estetyczne w mieście, dotyczące myślenia urbanistycznego, a zarazem pokazuje osiągnięcia, jakie udało się uzyskać odbudowując je po wojnie niemal od zera.

  - Dzisiejsza wystawa jest kontynuacją ubiegłorocznej plenerowej wystawy zorganizowanej z okazji Święta Ulicy Zwycięstwa - powiedział Cezary Żukowski z Koszalińskiej Grupy Fotograficznej. - Tym razem prezentujemy więcej zdjęć. Na 60 fotografiach możemy zobaczyć, jak zmienia się nasze miasto. Są budynki, które istnieją już tylko na starych fotografiach.

  Koszalińska Grupa Fotograficzna powstała w 2013 roku. Obecnie reprezentuje ją 20 osób, amatorów i profesjonalistów. Grupa ma na swoim koncie liczne wystawy i fotospacery.

  Wystawę można będzie oglądać do końca stycznia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół