• facebook
 • rss
 • Wielki Post - szansa spotkania z Miłością

  red.

  dodane 10.02.2016 09:12

  Także w tym roku odbędą się uliczne i ekstremalne drogi krzyżowe oraz czuwania młodych.

  Wielki Post rozpoczyna się zawsze tym samym znakiem: trochę popiołu oraz nasze pochylone w zadumie głowy i kapłan wypowiadający słowa: "nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Tak, to są znaki, ale nie tylko - mówi bp Edward Dajczak w najnowszym videoblogu "Bez piuski".

  - Przez dwa tygodnie trwała w naszej diecezji peregrynacja znaków: krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży. Towarzysząc tym znakom i modląc się razem z młodymi i dorosłymi diecezjanami, mogłem się przyglądać ludziom, którzy z niezwykłą czcią, nieraz z drżeniem i ze łzami, uśmiechem, zadumą, dotykali, całowali, jednali się z krzyżem. Z odrobiną materii, z drewnem? Nie. Z Jezusem, z Jego miłością - wyjaśnia biskup.

  - Można było usłyszeć całą litanię takich i podobnych stwierdzeń: "Przebaczyłam mojemu mężowi", "Przebaczyłem koledze", "Na nowo spotkałam Jezusa", "Moja miłość zaczęła się od nowa", "Pan mnie dotknął i przebaczył mi". Skąd się biorą takie słowa? Ze spotkania z Miłością. To jest istota Wielkiego Postu. Zapraszam! - kończy bp Dajczak.

  W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej także w tym roku w wielu miejscowościach odbędą się uliczne drogi krzyżowe. Jest również kilka zgłoszeń tzw. ekstremalnych dróg krzyżowych. O terminach tych wydarzeń będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

  19 lutego rusza także kolejna edycja Wielkopostnych Czuwań Młodych. Dokładny program podajemy TUTAJ

  Zapraszamy do informowania nas o wielkopostnych inicjatywach w parafiach: misteriach Męki Pańskiej, wyjątkowych nabożeństwach pasyjnych, akcjach charytatywnych, czy innych wydarzeniach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół