• facebook
 • rss
 • Ołówki liczone na kilogramy

  Karolina Pawłowska

  dodane 17.02.2016 15:26

  Młodzi wolontariusze z drawskiego Szkolnego Koła Caritas włączyli się w zbiórkę charytatywną dla Afryki.

  SKC działające przy Zespole Szkół Gimnazjalnych współpracuje z poznańską fundacją humanitarną Redemptoris Misio. W odpowiedzi na ich apel zaprosili mieszkańców parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim do udziału w akcji zbierania przyborów szkolnych, które pomogą małym mieszkańcom Afryki w zdobywaniu wykształcenia.

  „Zaczarowany ołówek” wciągnął parafian, także z kościołów filialnych z Jankowie i Wolicznie. Ilość podarowanych długopisów, kredek, mazaków czy tytułowych ołówków, a także wrzucane do puszek ofiary zaskoczyła nawet samych wolontariuszy.

  - Zebraliśmy 34 kilogramy przyborów. Jeden karton to same zeszyty i bloki rysunkowe. Są też drobiazgi jak gumki czy temperówki, ale także piórniki i plecaki szkolne - informuje ks. Patryk Adamko.

  To nie pierwsze takie przedsięwzięcie, w które wolontariusze z drawskiego SKC się zaangażowali. Mają na swoim koncie również akcję „Opatrunek na ratunek”, czy „Podaj mydło”. W tej ostatniej akcji udało się zebrać ponad 200 kg środków czystości.

  - Z akcji na akcję parafianie coraz bardziej wspierają inicjatywy przeprowadzane przez młodzieżowe SKC. Niewątpliwie jest to motywujące dla wolontariuszy, podobnie jak sam fakt, że biorą udział w akcji, której celem jest pomoc potrzebującym. Mamy nadzieję, że kolejne akcje SKC będą tak samo udane jak i ta - podsumowuje Ada Kałuska, wolontariuszka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół