• facebook
 • rss
 • Adepci fotografii

  Karolina Pawłowska

  dodane 04.03.2016 15:14

  Co fascynuje bardzo młodych adeptów fotografii, jak wygląda świat widziany zza ich obiektywów, co porusza młode serca i uczące się fotograficznego spojrzenia oko? Odpowiedzi na te pytania daje co roku Międzyszkolny Konkurs Fotografii Dziecięcej.

  Impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 7 w Koszalinie od 13 lat cieszy się niesłabnącą popularnością i zaprasza do przygody z fotografią kolejne pokolenia młodych pasjonatów. W tym roku profesjonalne jury wybierało najlepsze fotki spośród ponad 200 prac zakwalifikowanych do konkursu. Także nasza redakcja od lat wspiera fotograficzne wysiłki małych artystów, przyznając swoją nagrodę. Podczas tegorocznej edycji konkursu nagrodziliśmy Małgosię Nadolną, uczennicę szkoły, która organizuje konkurs.

  Małgosia przyznaje, że robienie zdjęć to raczej pasja jej siostry, ale ona sama też chętnie łapie za aparat, przede wszystkim na wakacjach, bo w trakcie roku szkolnego ma inne zajęcia. Patrzeć na świat przez obiektyw nauczyli je obie rodzice. – Mama na przykład pokazuje nam różne rzeczy, mówi: „Popatrz, jaki ciekawy grzybek!” – śmieje się Małgosia. Piątoklasistce w fotografowaniu najbardziej podoba się to, że na zdjęciu czasami świat wygląda zupełnie inaczej, no i to, że w kadrze udaje się zatrzymać czas. To właśnie czas jest bohaterem zdjęcia, które nagrodziła nasza redakcja. – I to w dosłownym znaczeniu czas! To zdjęcie powstało w skansenie w Sanoku, gdzie udało mi spotkać pana zegarmistrza przy pracy. Pierwszy raz widziałam i zegarmistrza, i takie nakręcane zegary. To dzisiaj już raczej rzadki widok, więc postanowiłam uwiecznić to na zdjęciu – opowiada Małgosia.

  Jurorzy konkursowi uhonorowali zaś w kategorii klas I–III nagrodami głównymi: Oliviera Bagińskiego, Agatę Hodyńską i Kacpra Stasicę oraz w kategorii klas IV–VI – Maję Gabryś, Amelię Dziekiewicz oraz Emilię Jensen. Nagrody przyznali również prezydent Koszalina, zachodniopomorski kurator oświaty, poseł Stefan Romecki i inni przyjaciele konkursu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół