• facebook
 • rss
 • Czuwanie młodych w Złocieńcu

  ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 05.03.2016 23:39

  Spotkanie odbyło się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Bp Edward Dajczak zachęcał młodych do podejmowania uczynków miłosierdzia.

  Tematyka obecnej edycji czuwań związana jest z Rokiem Miłosierdzia.

  Oprócz słowa biskupa uczestnicy wieczornych spotkań słuchają także świadectw osób, które na co dzień zaangażowane są w konkretne dzieła miłosierdzia.

  - Chcemy w ten sposób pokazać młodym ludziom, że miłosierdzie to nie tylko piękna teoria, ale coś, co można rzeczywiście wcielić w życie. Chcemy, aby zobaczyli, że Ewangelia naprawdę działa, a ludzie, którzy starają się nią żyć, to są także ich rówieśnicy. Są to osoby zwyczajne, radosne, a to, co robią, daje im wiele satysfakcji - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterze młodzieży, główny odpowiedzialny za organizację czuwań.

  Dlatego podczas czuwania w Złocieńcu, podobnie jak w pozostałych miejscowościach, swoim świadectwem z uczestnikami podzieliły się osoby zaangażowane w Szkolne Koła Caritas - tym razem, pięcioro uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Drawska Pomorskiego.

  Głos zabrała także Ilona Czeszejko z Domu Miłosierdzia w Koszalinie.

  Młodzi uczestnicy spotkania otrzymali papierowe serca, na których wypisane były poszczególne uczynki miłosierdzia. Ich zadaniem było dopisanie własnego postanowienia związanego z danym uczynkiem. Tak wypełnione serca chętni składali na ołtarzu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

  - Widać było, że niektórzy bardzo głęboko przeżywają ten moment - mówi ks. Zaniewski. - Jestem też pozytywnie zaskoczony ilością uczestników czuwania. Wydaje mi się, że w Złocieńcu pobiliśmy, jak na razie, tegoroczny rekord - dodaje kapłan.

  Przy okazji czuwania bp Edward Dajczak pobłogosławił kopię obrazu Matki Bożej Opiekunki Rodzin, który peregrynuje po złocienieckiej parafii. Obraz ma bogatą historię. Pochodzi z Felsztyna w okręgu lwowskim, gdzie przed wojną otaczany był czcią wiernych. Po wojnie sytuacja zmieniła się diametralnie. W wyniku przesunięcia granic i panowania antyreligijnego systemu komunistycznego, obraz pozostawał w ukryciu. Do Złocieńca, po niezwykłych perypetiach, trafił dopiero w roku 2010. Parafianie ze Złocieńca chcą wysłać kopię obrazu do Felsztyna, gdzie pierwotnie znajdował się oryginał.

  Za oprawę muzyczną w Złocieńcu, jak na niemal wszystkich czuwaniach, odpowiadała diakonia muzyczna pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka.

  Program kolejnych czuwań TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół