• facebook
 • rss
 • Każdy. A ty?

  Katarzyna Matejek

  dodane 20.03.2016 00:45

  Po jesiennej edycji rekolekcji dla dziewcząt siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej zaprosiły młodzież żeńską na kolejne spotkanie do Lipia k. Świdwina.

  - Kontynuujemy poszukiwanie tego, czego chce od nas Pan Bóg. Stawiamy sobie pytanie: "Dokąd zmierzasz, Panie, w moim życiu?"

  Na zimowo-wiosenną sesję przybyło 15 dziewcząt. - Co ciekawe, prócz jednej, są to inne osoby niż jesienią. Części z nich nie znamy, cieszymy się, że dowiedziały się o rekolekcjach z naszej strony internetowej - mówi s. Monika Grabek.

  Większość uczestniczek pochodzi z oazy, w tym dwie z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej; przybyły też studentki z Politechniki Koszalińskiej. Najmłodsze to licealistki, najstarsze - 28-latki.

  Oparte na Biblii katechezy prowadzi franciszkanin o. Michał Sabatowski z koszalińskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

  Także podczas spotkań w grupach dziewczęta poszukują inspiracji do zrozumienia, czym jest powołanie, przyglądając się biblijnym postaciom: Abrahamowi, Dawidowi, apostołom. - Przyglądamy się temu, w jakich okolicznościach Pan Bóg ich powoływał, a potem odnosimy to do siebie - wyjaśnia s. Monika.

  Rekolekcje to czas modlitwy. W piątkowy wieczór dziewczęta adorowały Krzyż, a w sobotę Najświętszy Sakrament. W ciągu dnia spotkały się ze  Słowem Bożym na medytacji zwanej "namiotem spotkania". Intymnym spotkaniem duchowym było wylanie serca przed Bogiem w formie listu, który potem złożyły przed ołtarzem.

  Dużym walorem rekolekcji jest obecność sióstr. - Wykorzystujemy czas, żeby dziewczęta mogły z nami po prostu pobyć. Opowiadamy im też o naszej wspólnocie, aczkolwiek będziemy się cieszyły, jeśli Pan Bóg powoła którąś z nich do innego zgromadzenia - zapewnia s. Monika.

  Sobotni "pogodny wieczór" był próbą przygotowania materiału promocyjnego. - Zrobiłyśmy eksperyment z użyciem papieru i różnych gadżetów. Grupki dziewcząt przygotowały plansze o tematyce powołaniowej. Mamy nadzieję, że uda się je gdzieś wykorzystać.

  Jedna z plansz zawiera prowokacyjne pytanie: "Każdy jest do czegoś powołany. A ty?"

  Siostry widzą sens kontynuowania takich spotkań dla dziewcząt. Kolejne planowane jest po wakacjach, prawdopodobnie we wrześniu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół