• facebook
 • rss
 • Biskup Krzysztof Włodarczyk

  dodane 19.07.2016 20:54

  Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Urodził się 25 lutego 1961 roku w Sławnie. Święcenia biskupie przyjął 11 czerwca 2016 roku w bazylice w Kołobrzegu. Jego zawołanie biskupie to: "Łaska, miłosierdzie, pokój".

  Po zdaniu egzaminu dojrzałości w roku 1981 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, gdzie studiowali wtedy klerycy z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ukończył już koszalińskie seminarium przyjęciem święceń prezbiteratu 21 czerwca 1987 roku.

  Jego pierwszą placówką wikariuszowską była parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lipiu, gdzie poznał bliżej Ruch Światło-Życie. 1 października 1988 roku mianowany został dyrektorem Domu Rekolekcyjnego w Iłowcu, a w roku 1989 - dyrektorem Domu Rekolekcyjnego w Koszalinie.

  W latach 1990-2005 ks. Włodarczyk był diecezjalnym duszpasterzem rodzin, obrońcą węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim Koszalińsko-Kołobrzeskim, asystentem diecezjalnego zgromadzenia sióstr ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, diecezjalnym moderatorem Domowego Kościoła, czyli rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

  14 września 2002 roku został mianowany kanonikiem gremialnym Kolegiackiej Kapituły Pilskiej. Ks. Włodarczyk w latach 2000-2005 odpowiadał za budowę Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie. Był też jego pierwszym dyrektorem.

  21 lutego 2005 roku ukończył studia w zakresie teologii pastoralnej na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, broniąc pracę doktorską pod tytułem "Model duchowości małżeńskiej i rodzinnej we współczesnych ruchach rodzinnych w Polsce".

  W latach 2006 i 2007 pełnił funkcję wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, a od roku 2007 jest dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej. Jest też członkiem Rady Konsultorów, Rady Kapłańskiej oraz sędzią Sądu Biskupiego w Koszalinie. Papież Benedykt XVI obdarzył go godnością Kapelana Jego Świątobliwości. Bp Włodarczyk przez cały czas swojej posługi kapłańskiej angażował się także w duszpasterstwo trzeźwościowe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • circ
   11.07.2014 23:26
   Socjologowi Glińskiemu ja już dziękuję.
   Socjologia to czysty marksizm.
  • Zibi89
   11.07.2014 23:53
   Behawioralizm państwa (administracji państwowej) najlepiej opisuje koncepcję wrogości wzbudzanej wobec osób, grup społecznych czy narodów, którą wyrażają najczęściej nie ci, którzy doznali z ich rąk osobistej krzywdy.
   Przyjęcie w pokorze cierpienia i prześladowań dla sprawiedliwości prowadzi nas do zrozumienia własnej winy, małostkowości i ograniczeń. Do ważnych ograniczeń poza stawianiem ograniczeń Panu Bogu należy łamanie zasady suwerennej równości narodów i przymuszanie pozostałych aktorów do własnej wizji ładu międzynarodowego niepoprzedzonej własną przemianą wewnętrzną, której następstwem może być przemiana innych narodów.

   Podam przykład:

   Art. 4 Konstytucji RP z dnia 2 IV 1997r.:

   1. Władza zwierzchnia RP należy do Narodu
   2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio

   Adnotacje do art. 4:

   a) Warty podkreślenia jest fakt, iż Naród nie wybiera swoich przedstawicieli tylko przedstawiciele wybrali Naród, równoważne z brakiem wyrzeczenia się przywilejów władzy;

   b) Frekwencja wyborcza świadczy o spadającym zaufaniu do funkcjonariuszy publicznych.

   Po pierwsze, mam wrażenie, że Polacy nigdy nie wierzyli w ustalenia Okrągłego Stołu, lecz akceptują fakt historyczny, które obowiązują wyłącznie de facto nie z mocy nigdy niezaistniałych postanowień, lecz faktu uzurpowania sobie udziału w życiu publicznym przez osoby niezdolne do wyrzeczenia się przywilejów sprawowania urzędów publicznych i wyrzeczenia się siebie na rzecz większego dobra.

   Z punktu widzenia prawa naturalnego wywodzącego się z prawa Bożego faktycznie obowiązujący charakter norm prawa nosi jedynie to prawo, które jest autentycznie ustanowione i ukierunkowane na cel, którym jest realizacja dobra wspólnego.

   c) władza zwierzchnia w rękach Narodu oznacza, że Naród posiada prawo do referendalnego lub
   aklamacyjnego wyznaczenia głowy państwa bez konieczności przeprowadzania wyborów co
   odpowiada bezpośredniemu sprawowaniu władzy;

   Tych, którzy mnie nie znają z Facebooka na pewno interesuje kiedy się przedstawię z imienia i nazwiska. Pragnę pozostać „anonimowy” do czasu dekomunizacji.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół