• facebook
 • rss
 • Nieprzemakalni

  Karolina Pawłowska

  |

  Koszalińsko-Kołob. 37/2016

  dodane 08.09.2016 00:00

  – Dla Jezusa możemy iść nawet w deszczu! – zapewniali ci słupszczanie, którym nie zabrakło odwagi i wiary, by wyjść na ulicę swojego miasta.

  Ksiądz Robert Stwora nie ma wątpliwości, że wyjście na ulicę pod sztandarami Jezusa nie jest dzisiaj prostą sprawą, nie tylko ze względu na padający deszcz. – Nie wystarczy nalepiona rybka na samochodzie czy lusterko oplecione różańcem. Potrzeba konkretnego opowiedzenia się za Jezusem, a to nie zawsze jest łatwe. Są miejsca na świecie, gdzie uczniów Chrystusa się prześladuje, gdzie trwanie przy Nim kosztuje naprawdę wiele, ale i u nas ktoś, kto deklaruje się jako wierzący, niejednokrotnie słyszy, że jest „ciemnogrodem”, „katolem”, czy „nawiedzonym” – mówi opiekun słupskiej Wspólnoty św. Krzysztofa Szkoły Nowej Ewangelizacji, która organizuje marsz. Krzysiek uważa, że jest człowiekiem odważnym. Chorągiewkę z napisem „Jezus żyje!” zatknął za kierownicę roweru i dziarsko ruszył na ulicę.

  – Nie zawsze jest łatwo i przyjemnie, czasami trzeba się zapierać samego siebie i świata, ale ja mam pewność, że idę ścieżką wiodącą do zbawienia. Nie boję się – mówi nastolatek. Trzymiesięczny Pawełek wprawdzie marsz przespał w wózku, szczelnie zabezpieczony przed deszczem, ale towarzysząca mu mama i starszy brat nie przestraszyli się pogody. – To nasze świadectwo – mówi z przekonaniem pani Kasia, wyruszając spod sanktuarium św. Józefa. Na zakończenie, pod ratuszem, słupszczanie głośno wyznawali wiarę, skandując: „Jezus jest naszym Panem” i „Jezus jest naszym Królem”. Później zawierzyli Mu siebie i swoje miasto. – Potrzeba ludzi, którzy mają odrobinę odwagi i odrobinę wolności, by nie oglądać się na względy ludzkie ani na pogodę. To bardzo nam potrzebne, ale także tym, którzy przyglądają się z boku i jeszcze nie mają odwagi, by pójść za Jezusem – przypominał bp Krzysztof Zadarko, który przewodniczył słupskim uroczystościom.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół