• facebook
 • rss
 • Słupszczanie mogą wybrać

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 08.09.2016 10:24

  Program Wspierania Rodziny: „Dobry ojciec - fundament silnej rodziny”, „Warsztaty dla Taty”, „Szkoła dla Rodziców” - to jedna z propozycji zgłoszona do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2017.

  W ramach zadania zostaną zorganizowane: cztery otwarte spotkania dyskusyjne z udziałem specjalistów, którzy z racji posiadanego wykształcenia, jak i pracy w poradniach specjalistycznych (w tym rodzinnych) zmierzą się z tematem „Dobry ojciec - fundament silnej rodziny”, Szkoła dla Rodziców 2 grupy warsztatowe (każda dla 15 – 20 osób),  Warsztaty dla Taty 2 grupy warsztatowe (każda dla 10-18 osób), Warsztaty przygodowe 1 grupa (ojcowie z dziećmi). Grupę docelową stanowią mieszkańcy Słupska.

  - Celem zadania jest zwrócenie uwagi mieszkańców na występujące w dzisiejszych czasach problemy wychowawcze w rodzinach i związkach, zachęcenie do aktywnej obecności mężczyzn i ojców  w życiu ich rodzin, a poprzez to nawiązanie do roli i funkcji rodziny w społeczeństwie - wyjaśnia Stanisław Frankiewicz, przewodniczący słupskiego oddziału Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

  - Ze względu na kluczową rolę, jaką rodzina pełni w życiu społecznym i gospodarczym, ważne jest, aby promować większy udział ojca w procesie wychowania dzieci, jak i wspólne spędzanie czasu wolnego przez dzieci i rodziców. Należy propagować model życia rodzinnego, wskazywać na wychowawczą funkcję rodziny oraz przedstawiać pozytywny wizerunek rodziny wielodzietnej. Trzeba także promować działania prowadzone na rzecz modelu wychowania w rodzinie pełnej - dodaje.

  O tym, czy zadanie to zostanie zrealizowane zdecydują sami słupszczanie. Zdecydują o tym w głosowaniu. Swoje głosy mogą oddawać do 25 września przez internet lub na karcie papierowej.

  Więcej informacji na stronie internetowej: www.slupsk.wybiera.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół