• facebook
 • rss
 • Miłość w obiegu jednej kamienicy

  Arkadiusz Wilman

  dodane 06.10.2016 19:39

  Fundacja Zdążyć z Miłością oddała do użytku drugie mieszkanie chronione dla samotnych matek z dziećmi.

  Ma ponad 100 mkw., trzy samodzielne pokoje o wysokim standardzie, a jego remont kosztował ponad 200 tysięcy złotych. Jest to wspólnie dzieło miasta, darczyńców, koszalińskich przedsiębiorców i uczestników charytatywnych imprez.

  - Jest tutaj miejsce dla trzech mam z dziećmi. Będą tu mogły mieszkać osoby kierowane przez placówki Caritas, ale także mamy kierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nasza fundacja podpisała taką współpracę. Mamy nadzieję, że będzie to miejsce, w którym my będziemy dawać miłość mamom, a one przekażą ją dalej swoim dzieciom i w swoich przyszłych domach - mówiła łamiącym się ze wzruszenia głosem Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji.

  - Jesteśmy zmęczone ale bardzo szczęśliwe. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli nas wspomóc. Kolejne mamy będą mogły tutaj zamieszkać. Nie udałoby się to, gdyby nie tylu wspaniałych ludzi. Wszyscy nam pomagają w naszej działalności.

  Fundacja Zdążyć z Miłością otrzymała lokal do remontu od Zarządu Budynków Mieszkalnych. Wcześniej mieszkanie zajmował Związek Kombatantów, którego członkowie zmienili swoją siedzibę.

  - Gdy pierwszy projekt daje tak dobre owoce, łatwiej nam jest pomagać przy rozwijaniu tego typu działalności - zaznaczył prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Mamy nowe miejsce, w którym osoby potrzebujące będą mogły stanąć na nogi, nauczyć się normalnego życia, odpowiedzialności. To jest kolejny, bardzo poważny etap usamodzielniania osób, które tutaj zamieszkają. Z tego ja najbardziej się cieszę - mówił prezydent.

  Mieszkanie po symbolicznym przecięciu czerwonej wstęgi poświęcił ks. Radosław Siwiński, dyrektor koszalińskiego Domu Miłosierdzia. W uroczystości wziął udział także ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej.

  Patronką Fundacji Zdążyć z Miłością jest  św. Urszula Ledóchowska. W dzisiejszej uroczystości wzięła udział s. Małgorzata Krupecka ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.

  - My jako zgromadzenie cieszymy się, mogąc pomagać duchowo takim pięknym przedsięwzięciom, ale też same się uczymy. Staramy się modyfikować nasze formy działania, dostosowywać do pojawiających się potrzeb. W tej chwili przyglądamy się, aby w ten sam sposób wykorzystać wolne pomieszczenia w naszym domu - przyznała s. Małgorzata.

  Pierwsze mieszkanie chronione znajdujące się piętro niżej zostało oddane do użytku w czerwcu ubiegłego roku. Zamieszkały w nim cztery mamy oraz siedmioro dzieci. W planach Fundacji jest również zaadaptowanie strychu w tej samej kamienicy.

  Wielu przedsięwzięciom Fundacji patronuje "Gość Niedzielny".

  Uroczystość odbyła się 6 października   Uroczystość odbyła się 6 października Arkadiusz Wilman

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół