• facebook
 • rss
 • Wiarę wyśpiewać

  red.

  dodane 18.10.2016 12:55

  Szkolne Koło Caritas i Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu w Polanowie po raz drugi zorganizowały Festiwal Piosenki Religijnej.

  Tegoroczna edycja nawiązywała do hasła Dnia Papieskiego: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Sam Jan Paweł II także był obecny na festiwalu w swoich relikwiach, które po raz kolejny gościły w polanowskim kościele.

  Dla młodych artystów festiwalowe zmagania nierzadko oznaczały pierwszy występ przed tak dużą publicznością.

  - Przed występem byłem lekko stremowany. Śpiewałem jako pierwszy. Współzawodników znam i wiedziałem, że rywalizacja będzie ciężka. Po występie byłem z siebie zadowolony, ale zdobycie pierwszego miejsca jednak mnie zaskoczyło. Bardzo dziękuje moim rodzicom i babci za wsparcie i wiarę w moje możliwości - mówi Szymon Jendzio ze Szkoły Podstawowej w Polanowie, zwycięzca festiwalu.

  Jego koleżanka z polanowskiej podstawówki także przyznaje, że się trochę stresowała. - W domu się wstydziłam, ale okazało się, że w kościele  czuję się pewnie. Koleżanki i nauczyciele pogratulowali mi nagrody. Już mam pomysł na przyszłość. Chętnie wezmę udział w następnych konkursach - zapewnia Anna Karolak, zdobywczyni drugiego miejsca.

  W kategorii wykonawców do 12 lat, kolejne miejsca przyznano Julii Góral z Nacławia i Zuzannie Ciecierskiej z Polanowa.

  Wśród wokalistów do lat 18 najlepiej zaprezentował się się Daniel Grelak, wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, zaś drugie miejsce wyśpiewała sobie Michalina Domaradzka z Polanowskiego gimnazjum.

  Jurorom bardzo trudno było wytypować zwycięzców, ponieważ - jak zapewniają - wokaliści prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. W skład jury oceniającego występy młodych artystów była Patrycja Baczyńska, absolwentka Akademii Pomorskiej na kierunku edukacja artystyczna, finalistka programu „Must be the music”.

  Relację nadesłał ks. Marek Roskowiński

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół