• facebook
 • rss
 • 20 dobrych lat

  red.

  dodane 25.10.2016 21:36

  Parafia p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku świętuje 20-lecie pracy charytatywnej.

  Punktem centralnym świętowania była jubileuszowa Msza św. W niedzielę 23 października o godz. 13 przewodniczył jej dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda, zaś koncelebrowali proboszcz parafii ks. Zbigniew Krawczyk oraz księża z dekanatu.

  Parafialny Zespół Caritas obecnie liczy 19 osób, ale świętowanie zgromadziło dużo szersze grono: podopiecznych PZC, grono nauczycieli związanych ze świetlicą dla dzieci, darczyńców, ludzi dobrej woli, którzy pomagają w parafialnej pracy charytatywnej oraz przedstawicieli urzędu miasta, łącznie ok. 70 osób. Niektórzy z nich zostali wyróżnieni przez pracowników Caritasu, którzy chcieli w ten sposób podkreślić, że ich zaangażowanie nie byłoby wystarczająco skuteczne, gdyby nie tak szeroka współpraca. Podziękowania wyróżnionym wręczył proboszcz ks. Krawczyk.

  - Jubileusz stał się okazją do tego, żebyśmy na nowo odkryli, jak piękna jest historia działania ludzi w tej parafii przez ostatnie 20 lat - wyjaśnia ks. Roda. Zgromadzeni mogli to zobaczyć na prezentacji multimedialnej, która poprzedziła Eucharystię.

  - Właśnie gruntownie odremontowano pomieszczenia świetlicy dla dzieci, które mogą tu wyrównywać swoje szanse rozwojowe, edukacyjne. Ale to także dwie dekady wielu innych działań: kolonie, pomoc powodzianom, punkt wydawania żywności, ubrań, opału, pomoc w rehabilitacji, zakupie leków i opału oraz dyżur pracowników, gotowych nieść pomoc w różnych sytuacjach - wymienia dyrektor.

  - Jestem pełen podziwu, bo to wszystko dzieje się pod okiem niepozornej skromnej osoby, pani Leokadii Granat - mówi ks. Roda o prezesce parafialnego Caritasu, wielokrotnie już nagradzanej za pracę na rzecz potrzebujących, m.in. statuetką Ubi Caritas. Z okazji jubileuszu 20-lecia wręczył p. Leokadii list gratulacyjny oraz sumę 2 tys. złotych na działania kierowanego przez nią PZC. - Warto zobaczyć za jakie "sznurki" potrafi pociągać nasza wolontariuszka, zdobywając w ten sposób darczyńców, sponsorów dla naszych podopiecznych. To także świetna współpraca z urzędem miasta, szczególnie w kwestii przeciwdziałania problemom alkoholowym oraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

  Świętowanie zakończyła agapa, na której nie zabrakło jubileuszowego tortu, wspomnień i słodkich upominków z logo Caritas dla gości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół