• facebook
 • rss
 • Kumulacja dobra i piękna

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 05.11.2016 23:28

  Tak można by określić koncert Grzegorza Turnaua, który odbył się 5 listopada w Filharmonii Koszalińskiej. Artysta przyjechał na zaproszenie fundacji "Zdążyć z Miłością".

  Grzegorz Turnau wystąpił razem z zespołem. Wykonał wiele znanych utworów. Nie mogło zabraknąć "Brackiej", czy "Między ciszą a ciszą". Pojawiły się także nowsze kompozycje. Sala Filharmonii Koszalińskiej wypełniona była po brzegi. Występ krakowskiego artysty, spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Muzyk doskonale nawiązywał z nią kontakt, zapraszając nawet uczestników koncertu do wspólnego śpiewu. Jego zapowiedzi piosenek stanowiły jakość samą w sobie.

  Bilety na koncert były jednocześnie cegiełkami na rzecz kolejnego projektu fundacji "Zdążyć z Miłością".

  - Będzie to świetlica dla dzieci i matek, przebywających w mieszkaniach chronionych, które udało nam się przygotować w ramach wcześniejszych akcji. Świetlica będzie się znajdowała nad tymi mieszkaniami. Wyremontujemy dach kamienicy i zaadaptujemy strych. W tej chwili dach jest w bardzo złym stanie, a nie możemy pozwolić, aby mieszkania, które zostały wyremontowane takim kosztem i przy współpracy tak wielu dobrych ludzi, teraz po prostu uległy zniszczeniu - mówi Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes fundacji.

  Fundacja przygotowała dwa mieszkania chronione dla matek, które opuszczają Dom Samotnej Matki, albo Centrum Kryzysowe dla Kobiet i potrzebują przejściowego okresu przed ponownym rozpoczęciem samodzielnego życia. W tej chwili mieszka w nich 6 mam i 10 dzieci.

  - W nowej świetlicy nasze mamy i dzieci będą mogły razem spędzać czas, np. przygotować wspólne święta, spotkać się z wolontariuszami, czy terapeutami. Chcemy, aby to miejsce było też otwarte dla mieszkańców Koszalina. Będziemy np. zapraszać tam seniorów, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc fundacji - mówi Małgorzata Kaweńska-Ślęzak.

  Kosz remontu dachu i adaptacji strychu na świetlicę to 160 tys. złotych. Dochód z koncertu mógł być przeznaczony na ten cel także dzięki sponsorom. Wielu z nich, w ramach podziękowania, przed rozpoczęciem koncertu otrzymało specjalne statuetki.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz bp Edward Dajczak. Na sali obecny był biskup pomocniczy Krzysztof Włodarczyk.

  - Gratuluję fundacji, że, faktycznie, zdąża z miłością, tzn. że jej nazwa nie jest tylko hasłem. Jako chrześcijanie mamy wspaniały model pomocy drugiemu człowiekowi. Jest nim dobry Samarytanin z Ewangelii. On pokazuje nam, że najpierw trzeba zauważyć człowieka potrzebującego, następnie głęboko wzruszyć się jego sytuacją do tego stopnia, aby zechcieć pochylić się nad nim i przyjść z konkretną pomocą. Trzeba też, jak Samarytanin, umieć zaangażować innych, aby dobre dzieło dokończyć - powiedział bp Włodarczyk przed zgromadzoną publicznością.

  Po koncercie, znany koszaliński działacz na rzecz niepełnosprawnych, Stanisław Żabiński, wręczył Grzegorzowi Turnauowi pamiątkowy medal w imieniu stowarzyszenia "Ikar". Jak stwierdził, był to wyraz jego podziękowania za działalność artysty na rzecz osób niepełnosprawnych.

  Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował m.in. "Gość Niedzielny".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół