• facebook
 • rss
 • Zapal świecę i pomóż

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 23.11.2016 12:30

  Od pierwszej niedzieli Adwentu rusza sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  Każda ze świec z charakterystycznym logo kampanii, która już przyjechała do naszych parafii to konkretna pomoc dla najmłodszych. Część uzyskanego ze sprzedaży świec dochodu pozostanie w parafiach, część trafi do Caritas w diecezji, a część na konto Caritas Polska. 5 zł za małą świecę, 15 – za dużą to dofinansowanie dożywiania, edukacji, leczenia i wakacji najuboższym dzieciom z diecezji.

  - Cały dochód przeznaczany jest dla dzieci. To nie tylko wakacyjny wypoczynek, ale także zajęcia na świetlicy środowiskowej w Słupsku, w Koszalinie i Pile i te organizowane przez parafialne zespoły Caritas, wyrównywanie szans czy wsparcie materialne. Zapalana na naszych stołach świeca jest symbolem otwartości naszych serc na tych, którzy potrzebują wsparcia - mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Ale rozprowadzane przez wolontariuszy Caritas świece to nie tylko symbol, to przede wszystkim konkretna pomoc i radość, którą możemy sprawić także sobie.

  - W ubiegłym roku rozprowadziliśmy 56 tys. świec małych i blisko 9 tys. świec dużych. Dzięki nim mogliśmy zorganizować wypoczynek dla 1200 dzieci. Jest w obdarowywaniu tak, że szczęście odczuwa nie tylko ten, który otrzymuje, ale również ten, który daje. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w świątecznych akcjach organizowanych przez Caritas: Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom i ruszającej wkrótce Pustej Choince, która w tym roku dedykowana jest małym podopiecznym hospicjum domowego - dodaje ks. Roda.

  Od 2000 r. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom posiada wymiar ekumeniczny. Biorą w nim udział również Diakonia Kościoła Ewangelickiego i Eleos Kościoła Prawosławnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół