• facebook
 • rss
 • Zawalczyć o błogosławieństwo

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 26.11.2016 12:37

  Katecheza szkolna bywa trudnym wyzwaniem - czasami dla nauczyciela, czasami także dla ucznia. Są tacy młodzi ludzie, którym nauka religii w szkolnej ławce nie wystarczy.

  Zauważył to ks. Michał Kudźma z Miastka, który postanowił zorganizować dodatkowe rekolekcje ewangelizacyjne dla tych młodych ludzi, którzy chcą czegoś więcej. Okazuje się, że jest ich dość sporo.

  - Organizujemy je w każdym semestrze, czyli dwa razy w roku. Za każdym razem bierze w nich udział ok. 30 uczniów. Także tym razem, są wśród nich osoby nowe, jak również stali bywalcy - mówi ks. Michał.

  - Nigdy wcześniej nie byłam na wyjazdowych rekolekcjach. Zawsze uczestniczyłam w nich tylko w szkole. Zdecydowałam się przyjechać, ponieważ chciałam być bliżej Boga, mieć trochę więcej czasu na wyciszenie i na modlitwę. To jest główny powód mojego pobytu tutaj, ponieważ na co dzień nie jest łatwo znaleźć czas na te sprawy. Jest tyle nauki, różne codzienne problemy, stres przed maturą. Tutaj wreszcie mogę w spokoju poświęcić się modlitwie. Mieliśmy już np. adorację Najświętszego Sakramentu. Była półgodzinna cisza. Dla mnie był to przełomowy moment. Bardzo dobrze to przeżyłam - dzieli się Patrycja Wolska, maturzystka.

  - Realizujemy cykl biblijny, poprzez który poznajemy, jak Pan Bóg opiekował się Narodem Wybranym. Na tych rekolekcjach omawiamy historię Jakuba i Ezawa. Wcześniej zatrzymywaliśmy się nad historią Abrahama, a także nad opisami stworzenia świata - tłumaczy ks. Michał.

  Podczas weekendowych rekolekcji, które odbywają się w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, młodzież nie tylko wysłuchuje konferencji tematycznych. Historie biblijne poznaje także poprzez przygotowanie scenek, co pozwala lepiej utrwalić treść danego opowiadania. Tym razem młodzi ludzie z Miastka musieli zobrazować m.in. fragment z Księgi Rodzaju, w którym ukazane jest podstępne zdobycie przez Jakuba błogosławieństwa od swojego ojca Izaaka.

  W czasie rekolekcji odbywają się także spotkania w małych grupach dzielenia. Uczestnicy mogą wypowiedzieć się na temat danego fragmentu biblijnego, wskazując na to, co ich w nim poruszyło, czego nie rozumieją.

  Z soboty na niedzielę przewidziano także nocną adorację Najświętszego Sakramentu. - Chodzi o to, żeby młodzi doświadczyli walki, jak Jakub; żeby spróbowali wytrwać, zawalczyć o błogosławieństwo, nie poddać się zmęczeniu - wyjaśnia ks. Michał.

  Rekolekcje odbyły się od 25 do 27 listopada.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół