• facebook
 • rss
 • Świecić w świecie nudy i rozpaczy

  Mateusz Sienkiewicz

  dodane 17.12.2016 14:38

  Dziesiątki młodych ludzi postanowiło wspólnie spędzić piątkowy wieczór na modlitwie. Spotkali się przed wizerunkiem Matki Boskiej Skrzatuskiej podczas Adwentowego Czuwania Młodych.

  Słupska parafia mariacka była jednym z ostatnich przystanków na mapie tegorocznych, adwentowych spotkań młodzieży w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. U stóp ołtarza stanęła kopia Cudownej Piety ze Skrzatusza. Ta sama, wokół której młodzi ludzie jednoczą się we wrześniowe popołudnia w diecezjalnym sanktuarium. - Rozpoznają ją i mówią, że przypomina im tamte spotkania, choć odbywają się w nieco cieplejszej, jesiennej aurze - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  Uczestnikom tegorocznych czuwań towarzyszyła kopia Cudownej Piety ze Skrzatusza.   Uczestnikom tegorocznych czuwań towarzyszyła kopia Cudownej Piety ze Skrzatusza. Mateusz Sienkiewicz W trakcie tegorocznych spotkań adwentowych ważnym symbolem - obok skrzatuskiej Piety - był paschał. To w blasku tej najważniejszej w kościele świecy rozpoczęło się słupskie spotkanie. Młodzi ludzie wsłuchali się najpierw w wyśpiewany przez kapłana "Exsultet", a następnie w słowo Boże.

  W homilii biskup Krzysztof Zadarko mówił, że żyjemy w niespokojnym świecie. - Dzieją się tu niebywałe rzeczy, których nawet i wy, jeszcze parę lat temu, nie widzieliście. Musimy się w tym świecie jakoś odnaleźć. My, ochrzczeni, słudzy Jezusa Chrystusa. Mamy świecić na tle nudy i rozpaczy. Ale jak to zrobić? - pytał młodych ludzi biskup Zadarko.

  - Trzeba okazywać Jezusowi miłość taką, jaką On okazuje nam. Nie da się tego zrobić idealnie, ale przykładem może być dla nas Maryja - mówi Mateusz, który na czuwanie przyjechał z grupą znajomych ze Sławna. Dla niego adwentowe czuwanie to punkt obowiązkowy przed Świętami Bożego Narodzenia. Takich jak on jest dużo więcej. - Widać to przy konfesjonałach, gdzie ustawiają się długie kolejki. Młodzi ludzie chcą się pojednać z Bogiem przed nadchodzącymi świętami - mówi ks. Andrzej Zaniewski. Jego słowa potwierdzają uczestnicy czuwania ze Starkowa koło Ustki. - Czujemy się tacy oczyszczeni - dodają z uśmiechem po zakończonym spotkaniu.

  - Dziś świat promuje bycie singlem. Ale wy nimi nie jesteście. Nie jesteście sami, łączy nas wszystkich Maryja, z którą się tu spotykamy - mówił bp Zadarko.

  Słupsk, 16 grudnia: Adwentowe Czuwanie Młodych.   Słupsk, 16 grudnia: Adwentowe Czuwanie Młodych. Mateusz Sienkiewicz Tegoroczną edycję czuwań zamyka spotkanie w koszalińskiej katedrze 17 grudnia. W sumie, we wszystkich czuwaniach, jak podaje diecezjalne duszpasterstwo młodzieży, wzięło udział ponad 5 tysięcy młodych ludzi z diecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół