• facebook
 • rss
 • Ministrancka rywalizacja na boisku

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 17.12.2016 15:31

  W Sianowie odbył się ministrancki turniej piłki nożnej o puchar bp. Edwarda Dajczaka. Najlepszą okazała się drużyna gospodarzy.

  Imprezę już po raz czwarty zorganizował Międzyparafialny Oddział Akcji Katolickiej, który skupia w sobie przedstawicieli z parafii: w Sianowie, Osiekach, Dobiesławiu, Siecieminie i Szczeglinie.

  W tym roku udział w turnieju wzięło 5 drużyn: z Sianowa, Sieciemina Szczeglina oraz z Koszalina - z parafii pw. św. Kazimierza i z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

  - Są to ministranci w różnym wieku, raczej maksymalnie do III klasy gimnazjum. Na boisku w jednym meczu może grać tylko dwóch zawodników starszych, czyli np. ze szkoły ponadgimnazjalnej. Zdarzało się, że grywali także księża opiekunowie - mówi Ryszard Wątroba, przedstawiciel organizatorów.

  Turniej organizowany jest zawsze w okolicach 13 grudnia. - Chcemy w ten sposób upamiętnić ofiary Stanu Wojennego i przypomnieć młodym ludziom tę ważną datę. Warto, aby pamiętali istotne wydarzenia z naszej najnowszej historii - podkreśla Ryszard Wątroba.

  Rozgrywki odbyły się w sobotę 17 grudnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie. Sędzią turnieju był Jakub Popławski, z Wydziału Sędziowskiego Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. - Zależy nam na profesjonalizmie, dlatego zawsze staramy się, aby był z nami sędzia z prawdziwego zdarzenia - cieszy się Ryszard Wątroba.

  Pierwsze miejsce w turnieju i puchar bp. Edwarda Dajczaka wywalczyła drużyna gospodarzy. Drugie miejsce, premiowane pucharem proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sianowie zdobyli ministranci z koszalińskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sianów przypadł trzeciej drużynie, czyli reprezentantom parafii w Szczeglinie.

  Królem strzelców turnieju został Adam Gorgoń z Sianowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Jakubiak z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Koszalina. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Tomasza Galasa ze Szczeglina.

  W organizacji turnieju, m.in. w zakupie nagród, pomógł Urząd Miasta i Gminy w Sianowie.

  Zwycięska drużyna z Sianowa.   Zwycięska drużyna z Sianowa. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół