• facebook
 • rss
 • Polubić kolędy

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 21.12.2016 00:47

  20 grudnia koncert "Słodkie kolędowanie" zagościł na scenie Klubu 105 przy koszalińskim centrum kultury.

  Dochód z imprezy, a są nim słodycze, trafi do paczek podopiecznych świetlicy Caritas. Grzegorz Wypych, właściciel szkoły muzycznej Music Heaven w Koszalinie i organizator koncertu, od czterech lat przygotowuje swoich uczniów do występu złożonego z kolęd i pastorałek. Prócz jego uczniów  i przyjaciół oraz dzieci ze świetlicy Caritas, "Słodkie kolędowanie"  przygotowały po raz pierwszy, trzy- i czterolatki z przedszkola "Happy days".

  G. Wypych nie ukrywa, że niektórych uczniów musiał przekonywać do zainteresowania się bożonarodzeniowym repertuarem. Zrobił to pokazując, że kolędowy temat muzyczny jest świetnym materiałem do nowoczesnej aranżacji. A takich oczekują młodzi amatorzy gitary elektrycznej z Music Heaven. - Musiałem tak to zaaranżować, żeby chcieli się za to wziąć - zdradza muzyk. - Bo zwykłych kolęd grać nie chcą. Ale już z przesterami, na heavy-metalowo, to tak.

  Anna Cherbetko kolejny rok przygotowuje dzieci ze świetlicy Caritas w Koszalinie do kolędowania. Prawie 40 z nich zaśpiewało w finale koncertu. - Zależy nam, żeby dzieci poznawały tradycję świąt Bożego Narodzenia - mówi opiekunka. - Realizujemy to nie tylko poprzez naukę kolęd, ale też wystawiamy jasełka, organizujemy Wigilię. To wszystko sprawia, że na świetlicy dużo rozmawiamy o świątecznych tradycjach.

  - Powinniśmy szerzyć tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia i to już od przedszkola - zauważa przedszkolanka z "Happy days" Magda Wypych. - Zwłaszcza, że rodzice przedszkolaków są bardzo otwarci na różne inicjatywy i można im wiele zaproponować.

  Koncert zainaugurowały przedszkolaki, po nich zaś wystąpił Łukasz Wolski z II LO w Koszalinie z pieśnią "Mario, czy ty wiesz?". Nastolatkowi podoba się, że muzyka inspirowana religijnie jest obecna na współczesnych scenach. - Fajnie, że ludzie nie rezygnują z repertuaru religijnego. Warsztaty typu gospel czy takie koncerty, są okazją, żeby tę muzykę polubić, przekonać się, że jest nie tylko ważna, ale też fajna.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół