• facebook
 • rss
 • Matka Boża potrafi zaskoczyć

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 18.01.2017 21:33

  Matka Boża Trzykroć Przedziwna w wizerunku umieszczonym w niewielkiej drewnianej kapliczce pielgrzymuje pomiędzy rodzinami diecezji od lat. Gospodarze zaświadczają, że przybywa w porę, ale i zaskoczyć potrafi.

  I to przyjemnie. - Z różnych przyczyn niekiedy coś się poprzestawia w grafiku przyjmowania kapliczki i nagle ktoś przynosi ją do mojego domu. I choć to jest niezaplanowane, goszczę Maryję u siebie właśnie w takim momencie, gdy najbardziej Jej potrzebuję - mówi p. Agata z Grzybowa.

  Apostolat Maryi Pielgrzymującej rozwija się w wielu miejscowościach naszej diecezji. Należy do niego ok. 500 rodzin. 18 stycznia przyjęli ją do siebie uroczyście kołobrzeżanie i mieszkańcy pobliskiego Grzybowa podczas Mszy św. w bazylice. Podobna ceremonia miała tego dnia miejsce w słupskiej parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego.

  Filomena Rynkiewicz z Grzybowa opiekuje się kręgiem osób przyjmujących Matkę Bożą Pielgrzymującą i koordynuje ich formację. Daje jej to wiele radości i satysfakcji, bo widzi, jak serca powierzonych jej osób otwierają się na Boga i ludzi, przemieniają.

  - W 2012 roku w Szensztacie właśnie Matka Boża Trzykroć Przedziwna została ukoronowana na Królową Nowej Ewangelizacji Europy. Pielgrzymowanie kapliczek po domach to jedna z takich nowych form otwierania się ludzi na sprawy wiary - wyjaśnia. - Sami przyjmujemy kapliczki, ale zanosimy je również do domów ludzi spoza kręgów szensztackich. Chcemy im w ten sposób pokazywać Boga, który przez Maryję naprawdę działa, jest pośród nas i pomaga nam we wszystkich sprawach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół