• facebook
 • rss
 • Idą kolędnicy

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 20.01.2017 20:25

  Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu zdobyli główna nagrodę na tegorocznym Regionalnym Przeglądzie Jasełek.

  Od 12 lat za sprawą kołobrzeskiego przeglądu „Idą kolędnicy” mali aktorzy i ich opiekunowie mają okazję zaprezentować efekty swojej pracy nie tylko kolegom ze szkoły, ale także szerokiej publiczności. Na wiele sposobów opowiadają o tajemnicy Bożego Narodzenia i dzielą się świąteczną radością, a ich interpretacje ocenia profesjonalne jury.

  W tym roku do konkursowych zmagań stanęło blisko pół tysiąca kolędników z 14 zespołów teatralnych. Podczas uroczystej gali w Regionalnym Centrum Kultury odebrali gratulacje i nagrody. Grand Prix przeglądu trafiło do grupy teatralnej „Czwóreczka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu.

  - Wymagało to trochę pracy, ale bez wątpienia było warto. Zachodnia Europa usuwa święta z przestrzeni publicznej: usuwa się choinki ze szkół, nie mówi się o Bożym Narodzeniu, nie śpiewa kolęd. Tym bardziej powinniśmy dbać o naszą tradycję, bo nie tylko sami na tym korzystamy, ale może dzięki nam i inni skorzystają. Chodzi przecież o to, żebyśmy wzmacniali nasza wiarę i zapraszali Pana Boga do naszego życia - zauważa s. Zacharia Kulik, która nie tylko przygotowywała ponad 40-osobowy zespół aktorski, ale także jest autorką scenografii.

  - Takie jest przesłanie naszego przedstawienia: to słowa Matki Teresy z Kalkuty o tym, żeby Boże Narodzenie było zawsze. Jeśli ktoś jest w stanie to usłyszeć tak naprawdę, to Bóg będzie się w nim rodzić przez cały rok - dodaje felicjanka.

  Przegląd Jasełek Idą Kolędnicy
  Karolina Pawłowska

  Organizatorem Regionalnego Przeglądu Jasełek „Idą kolędnicy” są kołobrzeskie Szkoła Podstawowa nr 3, Regionalne Centrum Kultury, Klub Wojskowy 8. Batalionu Remontowego i Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół