• facebook
 • rss
 • Dzieci i film

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 21.03.2017 16:07

  1700 dzieci przeszło ulicami Koszalina w barwnym korowodzie inaugurującym 21 marca 2. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej. Festiwal potrwa dwa dni.

  Festiwal chce promować sztukę filmową wśród najmłodszych. Skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. - Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej to odpowiedź na potrzeby naszych widzów - powiedziała Katarzyna Stenzel rzecznik CK 105 i odpowiedzialna za stronę artystyczną festiwalu. - To impreza filmowa będąca naturalną kontynuacją Festiwalu Młodzi i Film, z tym że dedykowana wyłącznie dzieciom. W Koszalinie to jedna z niewielu imprez dla tej grupy wiekowej.

  Gospodarzem tegorocznego festiwalu jest Pan Kleks, tytułowy bohater opowieści Jana Brzechwy. Jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu stał się bohaterem konkursu plastycznego, na który nadesłano 282 prace. Wyniki ogłoszone zostaną podczas głównego koncertu, w którym wystąpi gość specjalny festiwalu - aktorka Barbara Kurdej-Szatan z Rafałem Szatanem oraz zespołem.

  Pan Kleks rozpoczął festiwal od zabaw z dziećmi na Rynku Staromiejskim. Po powitaniu przez Prezydenta Miasta Koszalina i Barbarę Kurdej-Szatan powiódł je ulicami miasta do CK 105. Tam, nie tylko w salach kinowych, ale i wielu innych pomieszczeniach, dzieci biorą udział w zajęciach plastycznych. Ponadto uczestniczą w wystawie plastycznej i interaktywnej pt.„Akademia Odkrywców – Tajemnice Fizyki”, kiermaszu literatury dziecięcej, zajęciach z aktorami Teatru Kompania Marzeń ze Szczecina.

  Jurorami festiwalu filmowego są najmłodsi. - Po każdym seansie wyrażają swoją opinię o filmie brawami. Mierzymy je, zwycięzcą zostanie najdłużej oklaskiwany film - wyjaśnia K. Stenzel.

  Festiwal zakończy się słodko 22 marca - po ostatnim seansie na wytrwałych kinomanów czekać będzie tort festiwalowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół