• facebook
 • rss
 • Charytatywnie na wiosnę

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 22.03.2017 11:17

  21 marca w koszalińskim Domu Samotnej Matki odbyła się konferencja prasowa na temat działań Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacji Moja Mama i Ja.

  Podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów podjęto m.in. temat kampanii pn. "Pomagam bliźniemu", która notuje coraz większą skuteczność. Jak poinformował koordynator Caritas Igor Arczyński, wpływy z 1. proc. za 2015 rok wyniosły prawie 198 tys. zł. To o 18 tysięcy więcej niż w roku poprzednim.

  Środki pozyskane przez Caritas za rok ubiegły w ramach akcji "Pomagam bliźniemu" trafią do samotnych matek, dzieci, seniorów będących pod opieką Świetlicy Seniora, niepełnosprawnych (m.in. z nowej placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach), pacjentów w stanach terminalnych przebywających w hospicjum Caritas w Darłowie.

  Koordynator Caritas przedstawił także główne założenia zbiórki żywności "Tak, pomagam", która odbędzie się w kilku miastach diecezji 24-25 marca. Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz uczniów ze Szkolnych Kół Caritas będzie można spotkać w sklepach sieci Biedronka, Polomarket, Lewiatan i Kaufland.

  Podjęto również temat okna życia i działań Domu Samotnej Matki. Jak poinformowała s. Magdalena Kozłowska, kierownik DSM, chłopczyk, który 2 stycznia 2016 roku został pozostawiony w koszalińskim oknie życia, jest zdrowy i trafił do rodziny adopcyjnej.

  Głównym tematem spotkania była akcja "Pielucha dla malucha" na rzecz podopiecznych DSM, której inaugurację zapowiedziano na 25 marca, Dzień Świętości Życia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół