• facebook
 • rss
 • Koszalin zapłonie Duchem Świętym

  Arkadiusz Wilman

  dodane 19.04.2017 22:30

  Od kilku tygodni zainteresowanie mieszkańców Koszalina wzbudzały wielkie banery z napisem "Koszalin Zapłonie". Sloganowi towarzyszyła data 20 kwietnia. - Nie będzie to dyskoteka, ani zwiastun prawdziwego końca świata. Jest to zapowiedź kolejnej inicjatywa Szkoły Nowej Ewangelizacji - mówi ks. Rafał Jarosiewicz.

  - W naszej diecezji, konkretnie w Koszalinie, po raz 5. odbędzie się Forum Charyzmatyczne. Z racji tego, że będzie to mały jubileusz, przybrało ono inną formę. Także na etapie promocji. Wyszliśmy z założenia, że warto, aby najpierw ludzie zaczęli o czymś mówić, co niekoniecznie będzie kojarzyło się z wydarzeniem religijnym - wyjaśnił ks. Rafał Jarosiewcz podczas konferencji prasowej, która odbyła się 19 kwietnia w Koszalinie.

  Data na tajemniczych plakatach nie była przypadkowa. Od 20 kwietnia, każdego dnia, ktoś będzie ofiarowywał swoją modlitwę w intencji wszystkich uczestników Forum.

  - Ten ogień, w formie duchowej, bo tak go rozumiemy, ma również inny wymiar. Kilkadziesiąt zakonów jest zaproszonych do tego, żeby modlić się za Koszalin. Dla osób wierzących, od strony duchowej, oznacza to potężne błogosławieństwo. Grono ludzi, wspólnot, zakonów i ruchów będzie miało na takim duchowym celowniku to miasto i ludzi, którzy zechcą się włączyć w inicjatywę - dodał ks. Jarosiewicz.

  Zaskakującym gościem konferencji prasowej był przedstawiciel Szkoły Nowej Ewangelizacji przebrany za Batmana. Wyjaśnienie znaczenia jego obecności w relacji wideo z konferencji (na ten temat początek: 5.13)

  Dwudniowe V Forum Charyzmatyczne odbędzie się w dniach 6-7 października w hali sportowej II LO w Koszalinie. W gronie zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. bp Edward Dajczak, ks. prof. Janusz Lemański oraz Małgorzata i Tomasz Terlikowscy.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji, którą przygotowały "Dobre Media"

  Konferencja prasowa - Koszalin Zapłonie
  DobreMedia

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół