• facebook
 • rss
 • "Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 04.05.2017 18:00

  Kolejne spotkanie organizowane przez koszalińskie redakcje "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus odbędzie się 8 czerwca o godz. 18 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

  Adam Woronowicz jest aktorem teatralnym i filmowym. Urodził się w 1973 roku w Białymstoku. Ukończył warszawską PWST w roku 1997.

  Zadebiutował gościnnym udziałem w spektaklu "Śleboda, czyli cenniejsi jesteście niż wróble" na małej scenie Teatru Powszechnego. W latach 1997 - 2000 był aktorem stołecznych Rozmaitości. Występował gościnnie w warszawskim Ateneum, wrocławskim Teatrze Współczesnym i Wierszalinie. 

  Szczególnie kojarzony za rolę ks. Jerzego Popiełuszki w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Wkrótce będzie można obejrzeć go w filmie o św. Maksymilianie Kolbe "Dwie korony". To ceniony, wyjątkowo zdolny aktor teatralny i filmowy, który jest w stanie wcielić się w rolę ks. Jerzego Popiełuszki, kard. Stanisława Dziwisza (spektakl TV "Totus Tuus"), Gustawa w "Ślubach panieńskich", czy seryjnego mordercy w "Czerwonym pająku".

  W 2015 roku otrzymał nagrodę "Klaps" za najlepszą drugoplanową kreację aktorską na 1. Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru. Była to nagroda za "talent, wrażliwość i charyzmę dzięki którym, nawet na drugim planie jest zawsze na pierwszym". Prywatnie mąż i ojciec czworga dzieci.

  Cykl "Gość na Plus" to propozycja spotkań ze znanymi w przestrzeni medialnej osobami, które dzięki swojej pasji i niezwykłym dokonaniom mogą stać się inspiracją dla wszystkich poszukujących w życiu dobra i prawdy.

  W przedstawianej propozycji nie chodzi jednak o zwykłe spotkanie z kimś znanym, ale o głębsze poznanie człowieka i motywów, którymi kieruje się w tym, co robi w życiu. "Goście na Plus" to ludzie z pasją, inspirujący swoimi dokonaniami, doświadczeni życiowo, ciekawi.

  Spotkania mają charakter wywiadów na żywo prowadzonych przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus. Przewidziana jest też możliwość zadawania pytań przez publiczność.

  Gośćmi cyklu byli już: prof. Bogdan Chazan, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, reżyser Krzysztof Zanussi, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska oraz aktor Jerzy Zelnik.

  Wywiady z "Gośćmi na Plus" można przeczytać TUTAJ i wysłuchać w rozszerzonej wersji audio TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół