• facebook
 • rss
 • Klucze do mieszkania chronionego

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 05.05.2017 09:26

  Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej otrzymała kamienicę w Wałczu, którą zamierza przeznaczyć na mieszkanie chronione. Będą to pierwsze mieszkanie chronione w mieście.

  Dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda i burmistrz miasta Wałcz Bogusława Towalewska we wrześniu 2015 roku podpisali umowę o współpracy. W kwietniu br. wałeckie władze wręczyły dyrektorowi klucze do posiadłości. Kamienica z lat 30. ubiegłego wieku mieści się w centrum miasta przy ul. Okulickiego 22 i składa z dwóch pięter.

  Budynek po gruntownym remoncie zostanie podzielony na kilka lokali. Mają w nim powstać mieszkania chronione oraz pomieszczenia funkcyjne. - Mieszkania będą służyć osobom w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym bezdomnością, opuszczającym zakład karny - ks. Roda.

  W kamienicy powstanie też placówka charytatywno-opiekuńcza, która będzie ukierunkowana na pomoc rodzinie. Jak dodaje dyrektor, na niższych kondygnacjach ma powstać świetlica środowiskowa, a na dalszym etapie inwestycji także pralnia dla osób starszych.

  - Cieszy nas zwłaszcza to, że nawiązaliśmy dobrą współpracę z miastem - powiedział ks. Roda. - Władze Wałcza cenią Caritas za skuteczność działania i są otwarte na to, byśmy rozwijali tu działalność charytatywno-opiekuńczą.

  Prace remontowo-budowlane są przewidziane na 4 lata, pierwsze rozpoczną się już w maju br. Caritas będzie się starała o zdobycie funduszy europejskich na pokrycie kosztów remontu kamienicy. Rozstrzygnięcie programu rewitalizacji społecznej, który to umożliwi, nastąpi w listopadzie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół