• facebook
 • rss
 • Spływ na bele czym

  Mateusz Sienkiewicz

  dodane 10.05.2017 17:17

  Niemal zimowa pogoda nie przeszkodziła słupskim studentom Akademii Pomorskiej w zabawie nad wodą. Sześć drużyn wystartowało w na Słupi.

  Żaglówka zrobiona z deski surfingowej, pływające łóżko podobne do tego z akademika czy kot unoszący się na wodzie - to tylko przykłady kreatywności słupskich żaków. Zachęceni przez ks. Łukasza Bikuna postanowili wziąć udział w "Spływie na bele czym" na Słupi.

  To druga odsłona imprezy zorganizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie. Tym razem wzięło w niej udział sześć drużyn.

  - Trochę się obawiałem, czy ktoś będzie chciał stanąć na linii startowej. Ale kiedy wczoraj zobaczyłem, jak studenci ochoczo pracują w akademiku nad swoimi pojazdami, to przestałem mieć wątpliwości - mówi ks. Bikun.

  To on przed rokiem postanowił zorganizować sportową część juwenaliów. Bo jak mówi, studenci powinni wiedzieć, że ich duszpasterz też lubi dobrą zabawę. - Ale nie zimną wodę. Od tego mamy swoich przedstawicieli. Ja jestem od wypuszczania kolejnych drużyn - żartuje ks. Łukasz.

  - Proszę zobaczyć, to wszystko pochodzi ze śmietnika - prezentuje jeden ze studentów. Deska surfingowa, która jeszcze niedawno pomykała po wodach okolicznych jezior, teraz stała się częścią studenckiego pojazdu. - Ktoś wyrzucił ją na śmietnik, więc dorobiliśmy żagiel ze szmaty i popłyniemy całą ekipą - tłumaczy student.

  Nie wszyscy zdecydowali się na drużynowe przepłynięcie. Ola, która reprezentowała słupskie duszpasterstwo, musiała samodzielnie wiosłować do mety. - Udowadniam, że studentki kosmetologii wszystko potrafią. A czy się nie boję? Mam specjalny, żółty kombinezon rybaka - żartuje nowicjuszka z pierwszego roku.

  Zmaganiom słupskich żaków przyglądała się spora grupa przechodniów oraz władze uczelni. - Ci to mają pomysły - kręci głową z niedowierzaniem starsza pani, która zatrzymała się na chwilę w trakcie spaceru. - Aż mnie ciarki przechodzą na sam widok, że ktoś wchodzi do wody!

  - Z góry pada, z dołu woda, co za różnica. I tak jest mokro - żartuje ks. Łukasz Bikun.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół