• facebook
 • rss
 • Dobre granie, czyli jakie?

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 14.05.2017 23:42

  City Box na koszalińskim rynku stał się miejscem niezwykłego koncertu Tomka Kamińskiego. Z zaproszenia Duszpasterstwa Akademickiego skorzystało ok. 100 osób.

  Tomek Kamiński zaczął jednym ze swoich najbardziej znanych utworów "Ty tylko mnie poprowadź". W czasie ponadgodzinnego koncertu można było usłyszeć wiele innych przebojów, jak choćby "Anioły do mnie wysyłaj", a także piosenki z najnowszej płyty "Muzyka z przesłaniem".

  Jak przyznaje muzyk, tytuł płyty nie jest przypadkowy, ponieważ przesłanie było dla niego zawsze bardzo ważne.

  - Tym przesłaniem jest przede wszystkim słowo, bo to ono zmienia człowieka, nie muzyka. Muzyka, owszem, porusza emocje, ale zmienia jednak słowo. Kiedy odchodziłem ze znanego bluesowego zespołu (Nocna Zmiana Bluesa - przyp. red.), postanowiłem sobie, że jeśli Pan Bóg pozwoli, że będę mógł wrócić na scenę i grać coś swojego, to będę pisał o rzeczach ważnych - mówi Tomek Kamiński, który choć nie ukrywa, że w jego utworach można usłyszeć wiele o Panu Bogu, podkreśla: - Nie nazwałbym siebie ewangelizatorem.

  - Jeśli ktoś wyciągnie sobie coś z tego, co będę mówił i o czym będę śpiewał, to będzie mi bardzo miło. Ale musiałbym być bardzo próżny, żeby pomyśleć, że ja teraz wyjdę na scenę i będę mówił ludziom, jak mają żyć, albo jaką drogę mają wybrać, aby dotrzeć do Pana Boga. Ja mogę jedynie podzielić się tym, jak ja tę drogę znalazłem - przyznaje muzyk.

  O swoim podejściu do muzyki Tomek Kamiński mówi: - Zawsze dbałem o poziom. Dlatego gram ze wspaniałymi muzykami. Jeśli ktoś śpiewa dla Boga i o Bogu, musi to robić dobrze, a nie na klęczkach. Jeśli obraz Pana Jezusa, albo naszego ukochanego Jana Pawła II jest dobrze namalowany, cieszy nas, jeśli jest kiepski... coś nas jednak razi. Podobnie jest z muzyką.

  Organizatorem koncertu, który odbył się 14 maja w Koszalinie, było Duszpasterstwo Akademickie.

  - Skoro jesteśmy częścią społeczności akademickiej, także my zaproponowaliśmy coś w ramach koszalińskich juwenaliów. Chcieliśmy, żeby było to coś z przesłaniem, stąd pomysł, żeby zaprosić Tomka Kamińskiego. On śpiewa o życiu i o Bogu, czyniąc to w sposób autentyczny, pozytywny i muzycznie bardzo profesjonalny - mówi ks. Remigiusz Szauer, duszpasterz akademicki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół