• facebook
 • rss
 • Festiwal Muzyki i Filmów Chrześcijańskich

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 16.05.2017 20:44

  Szczecinecka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza 28 maja o godz. 16 na projekcję filmu "Teraz i w godzinę śmierci" oraz na spotkanie z jednym z jego twórców.

  Podczas wiosennej odsłony szczecineckiego festiwalu nie zabraknie ani dobrego kina, ani dobrej muzyki. 28 maja w kinie „Wolność” z koncertem pieśni religijnej wystąpi zespół Tonacja, złożony ze szczecineckiej młodzieży gimnazjalnej, zaś emocji filmowych dostarczy niezwykły film o mocy Różańca. Podczas festiwalu będzie także okazji do spotkania z jednym z jego twórców. Dariusz Walusiak opowie o kulisach powstawania obrazu realizowanego przez 2 lata na 4 kontynentach.

  Film „Teraz i w godzinę śmierci” to opowieść o sile Różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi. Inspiracją dla dwóch polskich filmowców - Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka - do wyruszenia w wielomiesięczną podróż z kamerą przez 4 kontynenty było zdjęcie młodego amerykańskiego żołnierza, który chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudnej od krwi i ziemi, wznosi różaniec. Twórcy filmu chcieli przekonać się, czy - jak twierdzą katolicy - modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii i czy prawdą jest, że równo 100 lat temu w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania Różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem.

  Początek festiwalowych emocji 28 maja o godz. 16 w kinie „Wolność” w Szczecinku. Cena biletu na całą imprezę (wraz z kawą i herbatą) - 20 zł. Bilety można kupić w kasie kina.

  Organizatorem Festiwalu Muzyki i Filmów Chrześcijańskich jest szczecinecka Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Józefa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół