• facebook
 • rss
 • 3. Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 18.05.2017 17:56

  Zbadają ślady św. Brata Alberta, powalczą o sprzęt medyczny, obejrzą kabaret. A to wszystko 17 czerwca w Okonku.

  Pierwsza pielgrzymka wolontariuszy PZC miała miejsce w Skrzatuszu, druga w Kołobrzegu, podczas diecezjalnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Trzeci raz pielgrzymi spotkają się w Okonku

  Wspólne pielgrzymowanie wolontariuszy PZC to ich oddolna inicjatywa. Żeby tworzyć jedną wspólnotę, chcą pielgrzymować po diecezji i odwiedzać siostrzane zespoły.

  Znacząca jest sama data wydarzenia - 17 czerwca to wspomnienie św. Brata Alberta, patrona diecezjalnej Caritas. - To jest okazja do świętowania i do postawienia sobie pytania, czy jesteśmy, tak jak nauczał br. Albert, dobrzy jak chleb - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas DKK.

  Pierwsza część świętowania - a w niej konferencja, adoracja i Msza św. - odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników w Okonku. Rozpocznie się rejestracją pielgrzymów o godz. 10.45. O 11 konferencję nt. św. Brata Alberta wygłosi ks. Marcin Wolanin, dyrektor domu rekolekcyjnego Caritas w Kołobrzegu.

  O 11.45 rozpocznie się Eucharystia, której będzie przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

  Po niej, ok. 13.00 orkiestra dęta poprowadzi kolorowy korowód przez miasto na stadion. Tam odbędzie się piknik Parafialnych Zespołów Caritas. Na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne, chóry i kabaret, tworzone przez wolontariuszy PZC.

  Nietypową atrakcją będzie loteria fantowa. - Chcemy przekazać na loterię 5 łóżek rehabilitacyjnych oraz sprzęt medyczny, np. wózek inwalidzki, które zwycięskie PZC będą mogły zagospodarować - wyjaśnia ks. Roda.

  Biesiadowaniu przy pierogach, bigosie i grochówce towarzyszyć będą stoiska wystawowe okolicznych sołectw. Zakończenie pielgrzymki przewidziane jest na godz. 17.

  - Tegoroczna pielgrzymka PZC to propozycja i dla ducha, i dla ciała. Na nasze świętowanie zapraszamy nie tylko wolontariuszy Caritas, ale wszystkich, którym bliska jest służba bliźniemu - zachęca dyrektor Caritas diecezji.

  Zgłoszenia uczestnictwa należy kierować do sekretariatu Caritas w Koszalinie na ul. Bp. Domina 8, tel. 94 342 36 90, mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół