• facebook
 • rss
 • Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 18.05.2017 19:02

  20 czerwca pielgrzymi spotkają się w skrzatuskim sanktuarium. Świadectwo zmagania się ze swoją niepełnosprawnością złoży przed nimi Jan Mela - podróżnik, zdobywca biegunów, założyciel fundacji Poza Horyzonty.

  - Chcemy tego dnia popatrzeć w oczy Matki Bożej i zobaczyć, jak przypomina nam papież Franciszek, że osoby niepełnosprawne są wielkim darem dla społeczeństwa. W spojrzeniu Maryi będziemy chcieli ujrzeć w nowy sposób, że mimo dramatów, osamotnienia, każdy jest kochany. Że miłość Boga wyraża się także przez Maryję, która przytula i czeka - wyjaśnił cel spotkania ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Pielgrzymi zbiorą się na wspólnej modlitwie w skrzatuskim sanktuarium we wtorek 20 czerwca. Tym razem na pielgrzymowanie został wybrany dzień powszedni ze względów organizacyjnych - to ukłon w stronę podopiecznych placówek opiekuńczych, by mogli przybyć na spotkanie jako zorganizowana grupa, korzystając ze środków transportu placówki.

  - Zaproszenie na tę pielgrzymkę kierujemy do osób, które uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej, przebywają w DPS-ach, placówkach opiekuńczych - wyjaśnia ks. Roda. - Zapraszamy też osoby, które nie korzystają z takich ośrodków, by tym bardziej wykorzystały okazję do spotkania w szerszym gronie. No i niech nie zabraknie wśród nas opiekunów osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

  Spotkanie rozpocznie się rejestracją pielgrzymów o godz. 10.45. Następnie świadectwo wiary i zmagania się ze swoją niepełnosprawnością złoży przed przybyłymi gość specjalny spotkania - Jan Mela, który na co dzień wspiera niepełnosprawnych w swojej fundacji Poza Horyzonty.

  Następnie przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się modlitwa o uzdrowienie, a po niej Eucharystia pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka.

  Spotkanie zakończy piknik integracyjny z ciepłym posiłkiem.

  Organizatorem pielgrzymki jest Caritas. Zgłoszenia uczestnictwa należy kierować do sekretariatu Caritas w Koszalinie na ul. Bp. Domina 8, tel. 94 342 36 90, mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół